Home WiadomościArchiwum Książki: Przewodnik po świecie Narnii

Książki: Przewodnik po świecie Narnii

Redakcja

Wraz z filmową premierą drugiej części filmu "Opowieści z Narnii" do rąk czytelników Wydawnictwo Franciszkanów "Bratni Zew" oddaje książkę "Przewodnik po świecie Narnii". "Opowieści z Narnii" to jedna z najbardziej klasycznych dwudziestowiecznych książek, wielka baśń, która podbiła serca czytelników w każdym wieku, fantastyczne opowiadanie, będące jednocześnie niezwykle wyrazistym wyłożeniem chrześcijańskiego credo autora, C.S. Lewisa.

Symbolika i tematy podejmowane w "Opowieściach z Narnii" oferują nam głębokie doświadczenie duchowego poszukiwania i okazję do refleksji o wartościach etycznych i religijnych, skłaniają współczesnego człowieka do nowego, odważnego poszukiwania dobra, piękna i prawdy.

Książka Andrei Monda, Paola Gulisano pt. "Przewodnik po świecie Narnii" pragnie przybliżyć czytelnikowi niezwykłego pisarza i jego najsłynniejsze dzieło, pragnie zachęcić go do odkrywania zawartych w sadze tematów, znaczeń i wartości, stając się małym przewodnikiem dla wszystkich badaczy tego pełnego skarbów świata – świata Narnii.

Andrea Monda ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie "La Sapienza" w Rzymie. Zdobył też dyplom na wydziale Nauk Religijnych na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Uczy religii w rzymskich liceach, ponadto jest wykładowcą w rzymskiej siedzibie IES (Institute International of Students). Jest dziennikarzem, publicystą, zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi współczesnej religijności. Jest autorem wielu książek. Jest jednym z wielu współzałożycieli różnych towarzystw, które zajmują się twórczością Tolkiena, Chestertona i Lewisa.

Paolo Gulisano, urodzony w Mediolanie w 1959 roku, od lat łączy pracę lekarza z działalnością pisarza i eseisty, szczególnie interesując się kulturą celtycką i anglosaską. Jest jednym z najbardziej cenionych znawców literatury fantasy; szczególnie twórczości Tolkiena i Lewisa, oraz autorem pierwszych włoskich biografii obu pisarzy.

źródło: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda