Home WiadomościArchiwum Kurs duchowości redemptorystowskiej

Kurs duchowości redemptorystowskiej

Redakcja

W dniach 1-22 czerwca odbywa się się we Włoszech kurs duchowości redemptorystowskiej organizowany przez Centrum Duchowości przy Zarządzie Generalnym Zgromadzenia Redemptorystów. Uczestniczą w nim redemptoryści z Azji, Europy i obu Ameryk.

Pierwsza, dwutygodniowa część kursu ma miejsce w Santa Severa pod Rzymem. Uczestnicy w czasie wykładów i modlitwy pogłębiają rozumienie duchowości jako takiej, charyzmatu św. Alfonsa Liguori i zgromadzenia, wczytują się w pierwotne teksty reguł.

Nie brakuje również wykładów o teologii moralnej św. Alfonsa, jego rozumieniu modlitwy i rozpoznawania woli Bożej, życiu i znaczeniu św. Klemensa Hofbauera dla apostolskiego życia redemptorystów, wcześniejszych i współczesnych modelach Odkupienia, posłuszeństwie i sprawowaniu posługi przełożonego, nowych inicjatywach ewangelizacyjnych redemptorystów i komunikacji w zgromadzeniu. Jeden z dni kursu poświęcony był na pielgrzymkę do Rzymu, do miejsc związanych z obecnością redemptorystów, zwieńczoną Eucharystią w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy Via Merulana i wizytą w domu generalnym zgromadzenia.

Ostatni tydzień kursu odbędzie się w południowych Włoszech, w miejscach, gdzie powstawało i rozwijało się Zgromadzenie Redemptorystów: Scala, Ciorani, Neapol, Pagani, Deliceto oraz Materdomini – sanktuarium św. Gerarda Majelli, świętego brata zakonnego redemptorysty.

Kurs prowadzą ojcowie Felix Catala (Prowincja San Juan – Puerto Rico) i Ivel Mendanha (Prowincja Bangalore – Indie) oraz zaproszeni goście redemptoryści z Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie, współpracownicy Zarządu Generalnego oraz z innych prowincji zgromadzenia. Uczestników kursu odwiedził także i wspólnie z nimi się modlił Przełożony Generalny Zgromadzenia Redemptorystów o. Joseph Tobin oraz jeden z Radnych Generalnych o. Juventius Andrade.

O. Mariusz Mazurkiewicz CSsR / www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda