Home WiadomościArchiwum La Salette/Francja: I Międzynarodowe Spotkanie Saletyńskich Świeckich

La Salette/Francja: I Międzynarodowe Spotkanie Saletyńskich Świeckich

Redakcja
W Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w La Salette we Francji od czwartku trwa I Międzynarodowe Spotkanie Świeckich Saletyńskich. Potrwa ono do 10 września 2011 roku . Na Świętą Górę przyjechało ponad 45 uczestników z Angoli, Argentyny, Boliwii,  Brazylii, Filipin, Francji, Indii, Madagaskaru, Polski, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Włoch.

Każda prowincja i region Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów reprezentowana jest przez dwie osoby świeckie i misjonarza saletyna.

Wszędzie na świecie są świeccy ludzie, którzy we współpracy z Misjonarzami Saletynami pomagają ogłaszać dalej Orędzie Maryi z La Salette, jak do tego wzywała Matka Boża w swoim zjawieniu.

Tak jak pierwsi świadkowie zjawienia, Melania i Maksymin, tak oni pełni zapału angażują się w saletyńskie dzieła, takie jak nowa ewangelizacja, modlitwa, wydawawnie czasopism o tematyce saletyńskiej, Apostolstwo Rodziny Saletyńskiej, Saletyńskie Dzieło Duchowej Pomocy Powołaniom, walka z ubóstwem i wyzyskiem i wiele innych.

Spotkanie w La Salette, gdzie Maryja objawiła się 165. lat temu służy pogłębieniu duchowości i wymianie doświadczeń między świeckimi, a także pokazuje, że możliwa jest współpraca świeckich z różnych krajów świata i wspólne podejmowanie wyzwań naszego czasu. Daje to także uczestnikom niezapomniane wrażenia, że ​​na całym świecie są ludzie, którzy noszą w swoim sercu La Salette i są gotowi tym Orędziem żyć i mówić o nim wszystkim ludziom.

Spotkanie można oglądać w specjalnie stworzonej na tę okazję telewizji internetowej: www.portalsalette.com.br. A TUTAJ można zobaczyć specjalne pozdrowienia reprezentantów Polskiej Prowincji.


ks. Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda