Home WiadomościArchiwum Licheń: W oczekiwaniu na wielkie wydarzenie

Licheń: W oczekiwaniu na wielkie wydarzenie

Redakcja
W związku z beatyfikacją Jana Pawła II w bazylice i przed świątynią zostaną ustawione telebimy oraz ekran projekcyjny, dzięki którym pielgrzymi w wygodny sposób będą uczestniczyć w bezpośredniej transmisji uroczystości beatyfikacyjnej z Watykanu.
Telebimy oraz ekran projekcyjny zostaną zamontowane 30 kwietnia. Ekran o wymiarach 12 m² będzie ustawiony wewnątrz bazyliki, przed ołtarzem, naprzeciw osób siedzących w nawie głównej. Pielgrzymi, którzy będą znajdować się w nawie wschodniej lub zachodniej obejrzą transmisję dzięki dwóm telebimom ledowym o wymiarach 12 m².

 
Największy, mierzący 44 m² telebim zostanie ustawiony na zewnątrz, po prawej stronie schodów głównych bazyliki. Przed świątynią będzie jeszcze jeden telebim o wymiarach 22 m², który znajdzie się obok pomnika Jana Pawła II. W przypadku złej pogody będzie on przeniesiony do Kaplicy Trójcy Świętej w dolnej bazylice.

Bezpośrednio po zakończeniu uroczystości beatyfikacyjnych, nastąpi odsłonięcie obrazu Jana Pawła II, który zawiśnie na frontonie bazyliki. Obraz ten będzie miał wymiary 630×800 cm.

30 kwietnia, w przeddzień beatyfikacji, o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza św. O godz. 21.00 odbędzie się Apel Maryjny. Po Apelu pielgrzymi udadzą się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie o godz. 21.37 zaśpiewają Barkę – ulubioną pieśń Papieża (melodię tę od chwili śmierci Ojca Świętego można było usłyszeć każdego dnia o godz. 21.37. Od 2 maja będzie ją można usłyszeć w godzinę beatyfikacji). Po odśpiewaniu Barki pielgrzymi wezmą udział w procesji maryjnej po terenie Sanktuarium. O północy odbędzie się Msza św. dziękczynna za dar życia i powołania Jana Pawła II, a po niej nocne czuwanie. Po skupieniu modlitewnym – o godz. 3.00 pielgrzymi wezmą udział w procesji dziękczynnej za obecność Ojca Świętego w Licheniu. Wierni przejdą z  bazyliki do miejsca objawień w Lesie Grąblińskim.

Dodatkowym wydarzeniem będzie nocne zwiedzanie apartamentów papieskich. Będą one otwarte w nocy, z 30 kwietnia na 1 maja, w godz. 23.00 – 4.00. Zwiedzających oprowadzi przewodnik.

Pielgrzymi także 1 maja będą zwiedzać apartamenty papieskie, które będą otwarte w godz. 14.00 – 20.00.

Rok 2011 jest rokiem beatyfikacji Jana Pawła II. Z tej okazji apartamenty papieskie będą otwarte od 2 maja do końca sierpnia, od wtorku do niedzieli, w godz. 9.00-17.00. Gospodarze chcą w ten sposób uczcić to niezwykłe wydarzenie.

Za: www.lichen.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda