Home WiadomościArchiwum Salezjanie: Ks. Bosko w Makao

Salezjanie: Ks. Bosko w Makao

Redakcja
Urna Ks. Bosko, która przybyła 1 kwietnia do Makao, w następnych dniach kontynuowała swoją peregrynację, odwiedzając instytuty salezjańskie.
We wtorek, 4 kwietnia, relikwia Ks. Bosko dotarła do Instytutu Salezjańskiego “Yuet Wah”. Na urnę na podwórzu szkoły oczekiwali, pomimo padającego deszczu, wszyscy nauczyciele i uczniowie Instytutu; przybyły z tej okazji także dzieci wraz z nauczycielami ze szkół “Escola D. Luis Versiglia”.

 
Relikwia Ks. Bosko, którą witały afisze, girlandy i okrzyki młodzieży, przybyła w towarzystwie ks. Simona Lama, Inspektora Chin, ks. Francisa Hunga, członków ekipy wychowawczej oraz przedstawicieli nauczycieli i uczniów. Następnie ks. Lam przewodniczył następnie Mszy św., w czasie której homilię wygłosił ks. Paul Leung, misjonarz chiński w Mongolii, który przybył wspólnie z młodymi katolikami mongolskimi, aby wziąć udział w celebracjach na cześć Ks. Bosko.

Uroczystość przyjęła następnie formę daru z modlitw zanoszonych do Boga, kwiatów i różnych prac, które wykonały dzieci. Na zakończenie urna Ks. Bosko została oddana do publicznej czci wiernych i modlitwy osobistej.

Następnego dnia, we wtorek 5 kwietnia, miejscowa ludność obchodziła święto "Ching Ming", w czasie którego tradycyjnie rodziny się gromadzą, aby wspominać swoich drogich zmarłych. Także Ks. Bosko cieszył się pamięcią i modlitwami licznych wiernych, którzy zgromadzili się w Instytucie Salezjańskim w Makao, aby wspomnieć jego życie i uczcić dzieło, które zapoczątkował.
 
Po południu, po wystąpieniu ks. Domingosa Leonga, który przypomniał wiernym o znaczeniu oddawania czci relikwiom, miała miejsce liturgia pokutna, Eucharystia i czuwanie modlitewne, które prowadzili byli wychowankowie.

We wtorek, 6 kwietnia, do ceremonii związanych z powitaniem urny dołączyły obchody 96. urodzin ks. Gaetano Nicosia, misjonarza, który przebywa w Chinach od 1935 r. Około 300 osób zgromadziło się w "Escola D. Luis Versiglia", obejmującej dwa instytuty edukacyjne, by oddać cześć Ks. Bosko i wyrazić swoją wdzięczność pod adresem ks. Nicosia, założyciela obu szkół.

Po południu ks. Peter Pong, przełożony salezjanów w Makao, przewodniczył ceremonii pożegnania urny, na którą złożyły się modlitwy, świadectwa i dzielenie się nauczaniem Ks. Bosko. Na koniec ceremonii wszyscy wierni uroczyście oddali się pod opiekę Maryi.

ANS – Makao

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda