Home WiadomościArchiwum Marianie – Kazachstan: dzień życia konsekrowanego w Karagandzie

Marianie – Kazachstan: dzień życia konsekrowanego w Karagandzie

Redakcja
Dnia 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego większość osób konsekrowanych z naszej diecezji karagandzkiej, wraz z naszymi biskupami: abp. Janem Pawłem Lengą MIC i bp. Atanazym Schneiderem ORC, spotkało się w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych, na terenie naszej parafii, na wspólnym świętowaniu.

 
W diecezji pracuje wiele zgromadzeń żeńskich i męskich, a wśród nich Siostry Karmelitanki, Eucharystki, Franciszkanki Szkolne, Franciszkanki Niepokalanej Maryi Dziewicy, Misjonarki Bożej Miłości (Matki Teresy), św. Pawła de Chartres, Szkolne de Notre Dame oraz Marianie, Słudzy Jezusa i Maryi, Franciszkanie Niepokalanej Maryi Dziewicy, Kanonicy Regularni św. Krzyża. Oczywiście w samym Kazachstanie wspólnot zakonnych jest o wiele więcej.
 
Spotkanie rozpoczęliśmy konferencją ks. Jana Nowaka, ojca duchownego z seminarium między-diecezjalnego i postulatora procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Władysława Bukowińskiego, który przybliżył nam postać tego wielkiego apostoła naszych ziem oraz powiedział czym dla nas ma być oddawanie swojego życia tutaj, idąc do końca za Słowem Chrystusa, który sam nas powołuje. Konferencję ubogaciła swoim świadectwem s. Miriam, karmelitanka. Następnie pomodliliśmy się brewiarzową modlitwą południową i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu odmówiliśmy różaniec w intencji powołań do naszych wspólnot zakonnych, a szczególnie z tych misyjnych ziem. Szczytem naszego liturgicznego spotkania była Eucharystia sprawowana przez ordynariusza diecezji abp. Jana Pawła i pozostałych kapłanów. We mszy świętej wzięli również udział nasi parafianie.
 
Ostatnią częścią naszego wspólnego świętowania była agapa. Siostry Karmelitanki przygotowały dla wszystkich przepyszny obiad. Ponieważ był to ostatni dzień liturgicznego śpiewania kolęd – każda wspólnota przedstawiła jeden utwór w swoim rodzimym języku. Siostra Agnesa OCD zagrała na flecie „Pieśń Lnu" – historię szat Jezusa od Jego narodzenia do Zmartwychwstania, którą zobrazował pokazem odpowiednich ilustracji i zdjęć ks. Grzegorz MIC. Siostry Franciszkanki Szkolne przygotowały dla wszystkich specjalną grę, gdzie trzeba było wykonać interesujące zadania (np. wczuć się w osła). Cała ta część wypełniona radością, śpiewem, rozmowami, dzieleniem się swoim życiem, zakończyła się wspólną fotografią, a siostry Karmelitanki obdarowały wszystkich drobnymi prezentami. Na koniec biskupi udzielili nam pasterskiego błogosławieństwa.
 
tekst i fot.
Grzegorz Burdyński MIC

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda