Home WiadomościArchiwum USA: Katolickie media łączą siły

USA: Katolickie media łączą siły

Redakcja
Największa katolicka sieć medialna na świecie EWTN Global Catholic Network przejmie od 1 lutego jedno z najbardziej popularnych pism katolickich w USA "National Catholic Register" – informuje Katolicka Agencja Informacyjna.
Założycielką EWTN jest matka Angelica z franciszkańskiego Zakonu Ubogich Klarysek od Wieczystej Adoracji.

 
Według KAI przejęcie "Registera" to kolejny krok na drodze realizacji strategii EWTN, polegającej na coraz większym zaangażowaniu na globalnym rynku katolickich mediów cyfrowych i multimedialnych. Rok temu ten firma weszła w spółkę z niezależną agencją katolicką Catholic News Agency (CNA), która oprócz swej głównej siedziby w Denver dysponuje licznymi biurami terenowymi w USA, Ameryce Południowej i Europie.

Na podstawie zawartej umowy EWTN i CNA dzielą się źródłami informacji i wspólnie stworzyli internetowy serwis informacyjny www.ewtnnews.com. Od stycznia tego roku razem także tworzą serwis informacyjny w języku hiszpańskim.

EWTN Global Catholic Network (Eternal Word Television Network – Stacja Telewizyjna Wiecznego Słowa) sprzedaje programy telewizyjne i multimedialne do ponad stu krajów. Programy tej stacji docierają za pośrednictwem satelity i sieci telewizji kablowych do ponad 100 mln domów na całym świecie. Sieć ma 9 różnych kanałów telewizyjnych w kilku językach. Do koncernu należą też liczne stacje radiowe.

Założycielką EWTN jest matka Angelica (ur. 1923 roku, właściwie Rita Antoinette Rizzo z rodziny włoskich emigrantów z Canton, w stanie Ohio). W wieku 23 lat wstąpiła do Zakonu Ubogich Klarysek od Wieczystej Adoracji, przybierając imię zakonne Marii Angeliki.

Siostra Angelica zaczynała w latach 60. ubiegłego wieku od pisania książeczek religijnych. Później została poproszona o nagrywanie kaset wideo zawierających jej nauczanie. W ten sposób w garażu domu zakonnego powstało pierwsze studio telewizyjne. Premierową audycję nadano z tego miejsca 15 sierpnia 1981 roku.

Dwutygodnik "National Catholic Register" powstał dzięki przekształceniu archidiecezjalnego pisma katolickiego z Denver, które założył w 1905 roku ks. prałat Matthew Smith. W 1927 roku magazyn ukazywał się już w całych Stanach. W roku 1995 przed bankructwem ocaliła "Registera" katolicka wspólnota Legion Chrystusa.

KAI / red. / fot. AIF

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda