Home WiadomościArchiwum Marianie (Lublin): święcenia diakonatu

Marianie (Lublin): święcenia diakonatu

Redakcja
W liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty, 25 kwietnia, mariańska Prowincja Opatrzności Bożej cieszyła się ze święceń trzech seminarzystów, którzy dzięki posłudze ks. bp. Józefa Wróbla SCJ, biskupa pomocniczego archidiecezji lubelskiej, dołączyli w poczet diakonów Kościoła.

Uroczystość miała miejsce w Lublinie, w kaplicy parafialnej Niepokalanego Poczęcia NMP. Święcenia diakonatu przyjęli: Aleksiej Miciński (Kazachstan), Paweł Padmyszanin (Białoruś) oraz Jacek Rygielski (Polska).

Szafarz sakramentu święceń zwrócił w homilii uwagę na potrzebę kształtowania przez nowych duchownych cnót wiary i pokory, bez których nie można zrozumieć wagi przyjętego sakramentu. W Eucharystii wzięli udział współbracia z Lublina, Lichenia i Skórca oraz z Białorusi i z Kamerunu. Obecni byli także członkowie rodzin nowych diakonów, zaprzyjaźnione siostry zakonne oraz przedstawiciele miejscowej parafii.

Władze Prowincji reprezentowali Ojciec Prowincjał Paweł Naumowicz oraz wikariusz prowincjalny ks. Eugeniusz Zarzeczny.

 

xkt/fot. Konstanty Anaszka MIC

Za: www.marianie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda