Home WiadomościArchiwum Michalici: Cisza, Facebook i drzemka – Oaza Modlitwy w Toruniu

Michalici: Cisza, Facebook i drzemka – Oaza Modlitwy w Toruniu

Redakcja
0000101201d.png Cisza dzisiaj jest językiem obcym, bardzo trudnym do nauczenia i posługiwania się. Ale jeżeli ktoś nie nauczy się ciszy będzie miał trudność w spotkaniu z Bogiem. Tak przekonywał uczestników Oazy Modlitwy w Toruniu prowadzący OM ks. Grzegorz Sprysak – michalita z Warszawy.
Ponad 80 osób uczestniczyło w corocznym spotkaniu modlitewnym w Toruniu. Trzy dni podzielone na spotkania, konferencje, modlitwę, rozważanie Słowa Bożego.

W pierwszej konferencji ks. Grzegorz ubrany w oazowy ornat z foską wskazał na symbol oazy. Powiedział, że jest to pewna marka jak marki samochodów, która ma wartości i cechy. Dzisiaj kiedy często się o nich zapomina, albo nagina z rożnych powodów, marka traci swoje znaczenie. W ekonomii wartość dobra warunkuje jego rzadkość, ale w sercu wartość marki oaza warunkuje nasze przywiązanie i dbałość. Innymi słowy to czy nam zależy.

W kazaniu w czasie Mszy św. na zakończenie Oazy Modlitwy powiedział, że przykłady w Ewangelii zostały tak dobrane, by mówiły coś konkretnym odbiorcom. Wynikały z ich życia. Dzisiaj gdyby była pisana Ewangelia być może brzmiałaby tak: Do czego porównać ludzi tego pokolenia? Do posiadacza telefonu komórkowego (w przypisie pewnie byłaby informacja, że w tych czasach niemal każdy takie urządzenie posiadał), który dwa razy w roku nastawia budzik. Na Adwent i Wielki Post. Nastawia w postaci postanowień. Kiedy zadzwoni wyrzutem sumienia wciska drzemkę, bo wie, że znowu zadzwoni. W końcu odruchowo wciska klawisz z drzemką przyzwyczajony do obojętnych już przynagleń. Później na Facebooku napisze: „nie udało mi się”, a setki wirtualnych znajomych kliknie „Lubię to” choć równie dobrze mogliby napisać „mnie też”. A Bóg ciągle ma nadzieję. Jego nadzieja zakorzeniona jest w naszym nawróceniu, w konkretnych decyzjach. Zaczyna się nowy rok liturgiczny. Zawsze na początku każdego roku z nadzieją patrzymy w przyszłość oczekując, że będzie dobry. Jaki ten rok będzie dla Pana Boga?.

W Oazie Modlitwy wzięli udział przedstawiciele oaz z Wołomina, Górek, Warszawy Bemowa, Krosna, Krakowa, Oazy Akademickiej z Torunia oraz gospodarze – toruńska oaza z moderatorem ks. Jerzym Góralewiczem. Na Oazie Modlitwy obecni byli moderatorzy główni Wielkiej Oazy Nebo ks. Radosław Król oraz s. Karina Pawłowska.

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda