Home WiadomościArchiwum Niecodzienny jubileusz brazylijskiego salezjanina

Niecodzienny jubileusz brazylijskiego salezjanina

Redakcja

Setną rocznicę urodzin i 75-lecie kapłaństwa – taki niecodzienny, podwójny jubileusz obchodził w miniony weekend ks. António Lagos Magalhães z miasta Lorena w brazylijskim stanie São Paulo.

Urodził się 4 września 1908 r. Wstąpił do salezjanów i w 1933 r. przyjął święcenia kapłańskie. W ciągu długich lat posługi duszpasterskiej dał się poznać nie tylko jako gorliwy sługa Chrystusa, ale również jako znawca języka portugalskiego. Każdego dnia przegląda prasę i jeśli znajdzie jakiś błąd gramatyczny lub ortograficzny od razu siada do komputera, aby wysłać e-mail do autora tekstu z uwagami na temat niechlujnego posługiwania się językiem portugalskim.

„Dla nas jest on wzorem. Uważamy go za prawdziwego świętego” – stwierdza ordynariusz Loreny, bp Benedito Beni dos Santos.

Podczas obchodów setnej rocznicy urodzin ks. Magalhãesa była promowana książka z pieśniami i wierszami autorstwa jubilata.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda