Nowy numer ‚Misyjnych Dróg’

091121b.jpg Ukazał się kolejny numer dwumiesięcznika prezentującego misyjne drogi Kościoła, redagowanego i wydawanego przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Listopadowo – grudniowy numer w dużej mierze poświęcony jest Międzynarodowemu Kongresowi dla Pokoju, który odbył się w dniach 6-8 września br. w Krakowie. Kilka artykułów relacjonuje krakowskie spotkanie w „duchu Asyżu”, porusza także zagadnienia dialogu międzyreligijnego jako zadania na nowy wiek i nowe tysiąclecie.


Nowy numer „Misyjnych Dróg” opisuje również m.in. podróż apostolską
Benedykta XVI do Czech, rekolekcje tajwańskie prowadzone przez
Misjonarki Miłości na Uniwersytecie w Taipei i malgaskie spotkanie
młodych. Przeczytać możemy także relację z przygotowań do Europejskiego
spotkania Młodych w Poznaniu oraz ciekawe listy misjonarzy z Papui
Nowej Gwinei, Madagaskaru, Meksyku, Boliwii i Argentyny.

Dwumiesięcznik „Misyjne Drogi” prezentuje pracę ewangelizacyjną, teologię misyjną, sylwetki misjonarzy, warunki i środowiska ich pracy. Przygląda się ich codziennemu życiu i opowiada o ich doświadczeniach. Czasopismo omawia także warunki społeczno-gospodarcze i przedstawia dziedzictwo kulturowe ewangelizowanych ludów. Pozwala to zobaczyć działalność misyjną Kościoła w całym jej bogatym kontekście. Akcentowana jest również potrzeba animacji misyjnej naszego społeczeństwa i współpracy z dziełem misyjnym.

Redakcja formuje animatorów misyjnych i troskę o powołania misyjne, a przede wszystkim podkreśla potrzebę modlitwy za misje. Temu programowi Redakcja stara się być wierna od 26 lat, a owoce są niewątpliwie zauważalne. Pismo jest także pewną wizytówką oblackiej obecności i działalności w Kościele.

„Misyjne Drogi” wydawane są od 1983 roku pod redakcją o. Alfonsa Kupki OMI. Dziś rozprowadzane są w 28 tys. egzemplarzy. Prenumeratę pisma można zamawiać pod adresem Redakcji: „Misyjne Drogi”, ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań, tel. 061 830-65-17.

Więcej informacji na www.misyjnedrogi.pl

(dk © Biuro Prasowe OMI 2009)