Home WiadomościArchiwum Nowy prowincjał krakowskich jezuitów

Nowy prowincjał krakowskich jezuitów

Redakcja

Generał jezuitów, o. Adolfo Nicolás mianował nowego przełożonego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Został nim o. Wojciech Ziółek, dotychczasowy przełożony domu zakonnego i proboszcz parafii pw. św. Klemensa Marii Dworzaka we Wrocławiu.

O. Wojciech Ziółek urodził się 21 czerwca 1963 r. w Radomiu. Do zakonu wstąpił w 1982 r. Po dwuletnim nowicjacie w Starej Wsi k. Brzozowa odbył studia filozoficzne na Wydziale Filozoficznym Towarzystwa Jezusowego w Krakowie (obecna Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna „Ignatianum”) w latach 1984-1987. Po rocznym stażu duszpasterskim w Gliwicach rozpoczął sześcioletnie studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (1988-1994), uwieńczone kościelnym stopniem licencjata z zakresu teologii biblijnej. Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1992 r. w Nowym Sączu.

Przez sześć lat był duszpasterzem akademickim w Jezuickim Ośrodku Formacji i Kultury „Xaverianum” w Opolu (1994-2000). Roczną tzw. trzecią probację zakonną odbył w Salamance w Hiszpanii, a następnie powrócił do pracy w duszpasterstwie akademickim, tym razem w Krakowie (2001-2005). Przez ostatnie trzy lata kierował jezuicką placówką we Wrocławiu.

Obowiązki prowincjała krakowskich jezuitów podjął 27 września.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda