Home WiadomościArchiwum O. Albert Stanisław Wach ponownie prowincjałem krakowskich karmelitów bosych

O. Albert Stanisław Wach ponownie prowincjałem krakowskich karmelitów bosych

Redakcja

VI Kapituła Prowincjalna Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych obradująca w Wadowicach w dniach 31 marca 2008 – 8 kwietnia 2008 dokonała wyboru wyższego przełożonego. Na drugą trzyletnią kadencję został wybrany o. Albert od Matki Bożej (Stanisław Wach).Nowo wybrany prowincjał urodził się 4 października 1956 r. w Żarnowie w diecezji radomskiej. Profesję w Zakonie Karmelitów Bosych złożył 22 lipca 1976 r. w Czernej k. Krakowa, w Sanktuarium M. B. Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego. Po odbyciu studiów filozoficzno-teologicznych w Poznaniu i Rzymie przyjął święcenia kapłańskie w Wiecznym Mieście 2 stycznia 1982 r. z rąk ks. Anastazego Kard. Ballestrero OCD.

Jest cenionym rekolekcjonistą i, jako absolwent Akademii Teologii Moralnej "Alfonsianum" w Rzymie, wykładowcą teologii moralnej w Wyższym Seminarium Duchownym Karmelitów Bosych w Krakowie.

www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda