Home WiadomościArchiwum Zwyczajne kapituły prowincjalne u franciszkanów (OFMConv)

Zwyczajne kapituły prowincjalne u franciszkanów (OFMConv)

Redakcja

W kwietniu trzy polskie prowincje franciszkańskie (OFMConv) odbyły Zwyczajne Kapituły Prowincjalne. W maju odbędą się drugie ich części.

Kapituły mają charakter sprawozdawczo-wyborczy. Do ich głównych zadań należy m.in. wyłonienie nowych wyższych przełożonych, zarządów prowincji, przełożonych klasztorów, odpowiedzialnych za dzieła prowincji oraz nakreślenie na następne cztery lata kierunków i programów działania.

Obradująca w Niepokalanowie Kapituła warszawskiej Prowincji Matki Bożej Niepokalanej 11 kwietnia wybrała nowego prowincjała. Został nim dr psychologii o. Mirosław Bartos.

17 kwietnia w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla bracia delegaci krakowskiej prowincji wybrali na swojego przełożonego o. Jarosława Zachariasza.

Zakonnicy z prowincji gdańskiej wyższego przełożonego wybrali już pod koniec zeszłego roku w głosowaniu bezpośrednim listownym. Obowiązki prowincjała powierzyli o. Adamowi Kalinowskiemu. Będzie to jego kolejna – druga kadencja.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda