Home WiadomościArchiwum Obchody XIX rocznicy powstania Radia Maryja

Obchody XIX rocznicy powstania Radia Maryja

Redakcja
radio_maryja.png Rocznicowe obchody 19 lat Radia Maryja odbywały się w Toruniu (4. grudnia) i w Bydgoszczy (8. grudnia). Centralna uroczystość miała miejsce w Toruniu. Jej najważniejszym punktem była Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Suskiego, ordynariusza diecezji toruńskiej. Koncelebrowało ją jedenastu biskupów, dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk oraz redemptoryści pracujący w rozgłośni, a także wielu kapłanów przybyłych z całej Polski.

Obecni byli także przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. Ryszard Bożek oraz wikariusz prowincjała, o. Piotr Chyła. Homilię wygłosił ks. bp Kazimierz Ryczan, w której mówił m.in. o roli Radia Maryja w jednoczeniu narodu wokół wartości i modlitwy.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rocznicowe dziękczynienie za 19 lat działalności Radia Maryja odbyło się w Bydgoszczy. Eucharystii w katedrze przewodniczył ks. bp Jan Tyrawa. W homilii przedstawił ważny rys misji Kościoła dyktowany wyzwaniami dzisiejszych czasów, którym jest upominanie się o godność człowieka. Ordynariusz bydgoski stwierdził, że Radio Maryja jest dziełem, które podejmuje to zadanie.

Obszerne relacje z obchodów XIX rocznicy powstania Radia Maryja, teksty homilii i okolicznościowych przemówień, a także zdjęcia i zapisy audycji radiowych związanych z jubileuszem dostępne są na stonach internetowych Radia Maryja i "Naszego Dziennika".

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda