Home WiadomościArchiwum Oblaci NMP: Brat Jan Szczęch OMI – kodeński multimedalista

Oblaci NMP: Brat Jan Szczęch OMI – kodeński multimedalista

Redakcja
W niedzielę 6 lutego z rąk przedstawiciela Zarządu Polskiego Związku Pszczelarskiego, w obecności Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz wielu zaproszonych gości, brat Jan Szczęch OMI przyjął odznaczenie im. ks. dr. Jana Dzierżonia za wybitne zasługi w rozwoju pszczelarstwa.

 
Tym samym brat Jan stał się naszym multimedalistą, ponieważ oprócz najnowszego medalu, jest już posiadaczem Srebrnej i Złotej Odznaki Polskiego Związku Pszczelarskiego. Uhonorowanie brata Jana medalem im. ks. dr. Jana Dzierżonia jest podkreśleniem jego ponad 20 letniego wkładu w rozwój pszczelarstwa polskiego.
Brat Jan od wielu już lat dba o pasiekę przyklasztorną – swą pracowitością dorównuje swoim podopicznym. Dzięki temu możemy delektować się wspaniałym miodem własnego wyrobu.

Ksiądz Jan Dzierżoń był śląskim kapłanem, który przycznił się do rozwoju wiedzy o pszczołach. Odkrył zjawisko partenogenezy (dzieworództwa pszczół). Medal jego imienia został ustanowiony przez Polski Związek Pszczelarski dla uhonorowania osób za ich wybitny wkład w rozwój pszczelarstwa polskiego.

Bratu Janowi gratulujemy odznaczenia i życzymy dalszej pogody ducha i sił w osładzaniu życia domownikom i pielgrzymom.
 
 
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda