Home WiadomościArchiwum Oblaci NMP: Kapituła Generalna wybrała nowego Generała

Oblaci NMP: Kapituła Generalna wybrała nowego Generała

Redakcja
89 Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zebranych z całego świata w Domu de La Salle w Rzymie, na 35-tej Kapitule Generalnej, wybrali Ojca Louis LOUGEN, OMI, 58 lat, jako 13. Superiora Generalnego Zgromadzenia. Jako superior Generalny poprowadzi on ponad 4,000 Oblatów działających w 66 krajach na całym świecie.

 
Ojciec Lougen jest obecnym prowincjałem Prowincji Stanów Zjednoczonych. Jako nowy generał, zastępuje w posłudze Ojca Wilhelma Stecklinga, OMI, który służył jako przełożony generalny podczas ostatnich 12 lat, kończąc swoją drugą 6-letnią kadencję w tym roku.

Ojciec Lougen urodził się w Buffalo w stanie Nowy York w 1952 roku. Spotkał Oblatów jako uczeń gimnazjium im. Biskupa Neumanna w Buffalo, po czym wstąpił do junioratu w Newburgh w 1970 roku. Swoje pierwsze śluby złożył w nowicjacie w Godfrey, Illinois, w 1973 roku, następnie kontynuujował swoją pierwszą formację u Oblatów na Uniwersytecie w Waszyngtonie w celu uzyskaniastopnia licencjusza z filozofii i magistra teologii. Śluby wieczyste  złożył w Newburgh w 1976 roku.

Po przyjęciu święceń diakonatu w 1978 roku, służył przez 6 miesięcy na parafii w Brazylii. Po przyjęciu święceń kapłańskich, w Waszyngtonie w 1979 roku, wrócił do Brazylii, gdzie w dawnej prowincji São Paulo, pracował w parafii jak i w posłudze jako formator, służąc kolejno w kilku parafiach jako proboszcz, następnie dyrektor prenowicjatu i mistrz nowicjatu. W ramach jego formacji stałej, Ojciec Lougen zrobił 5 letni program dla formatorów. Został wybrany do Rady Prowincji Sao Paulo na trzy kadencje, służąc jako radny w latach 1985 – 1994. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych w 1996 r., ojciec Lougen pracował jako asystent dyrektora pre-nowicjatu i proboszcza parafii Holy Angels w Buffalo.

Był mistrzem nowicjatu w Godfrey, Illinois, w 2002 r., a następnie został prowincjałem amerykańskim.

Ojciec Lougen bardzo dobrze zna Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów, nie tylko z perspektywy prowincji, ale również jego doświadczenia jako misjonarza w Brazylii i formatora oraz głosiciela rekolekcji dla grup Oblatów w obu Amerykach i w różnych częściach świata.
 
Posługuje się językami angielskim, portugalskim i hiszpańskim.
 
redakcja / kl. Marcin Serwin OMI

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda