Home WiadomościArchiwum Oblaci NMP: Nowy rok szkolny w Niższym Seminarium Duchownym w Markowicach

Oblaci NMP: Nowy rok szkolny w Niższym Seminarium Duchownym w Markowicach

Redakcja
Po dwóch miesiącach wakacji zabrzmiał wreszcie szkolny dzwonek. Tym razem jeszcze nie na lekcje, a na jutrznię, która rozpoczęła pierwszy dzień nowego roku szkolnego w naszym Niższym Seminarium. O godzinie 10.00 uroczystej Eucharystii przewodniczył o. Dyrektor.


W homilii, nawiązując do słynnych słów Jana Pawła II skierowanych do młodzieży na Westerplatte, o. Dyrektor przypomniał o szczytnych celach, jakie stawia sobie Niższe Seminarium oraz zachęcił do podjęcia wszelkiego wysiłku, by je osiągnąć. W ramach poobiedniej rekreacji można było wziąć udział w meczu piłki nożnej, zaś przed kolacją przy grocie Matki Bożej odmówiony został wspólnotowy różaniec.

W tym roku klasę pierwszą rozpoczęło 14 uczniów, w klasie drugiej jest ich 16, natomiast w klasie maturalnej 10.

Niższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej to trzyletnia niepubliczna ponadgimnazjalna szkoła średnia na prawach państwowych, realizująca program Liceum Ogólnokształcącego z rozszerzonym nauczaniem przedmiotów humanistycznych.

Szkoła adresowana jest dla młodych chłopaków, którzy w sercu swoim rozpoznają głos Bożego powołania lub też pragną rozeznawać, do czego wzywa ich Pan Bóg. Dokonuje się to poprzez budowanie osobistych relacji z Chrystusem, czemu służy codzienna Eucharystia, wspólne i indywidualne modlitwy, pogłębione życie sakramentalne oraz bezpośredni i bliski kontakt z wychowawcami.
 
aut.: o. Krzysztof Jamrozy OMI

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda