Home WiadomościArchiwum Salezjanie: Inauguracja roku szkolnego w Sokołowie Podlaskim

Salezjanie: Inauguracja roku szkolnego w Sokołowie Podlaskim

Redakcja
Uczniowie i nauczyciele Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Podlaskim rozpoczęli nowy rok szkolny 2010/2011. W murach szkół salezjańskich w Sokołowie wiedzę zdobywać będzie w tym roku 408 młodych ludzi – 235 gimnazjalistów i 173 licealistów.


Nowy rok w życiu sokołowskich szkół salezjańskich otworzyła uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. dyrektora Dariusza Matuszyńskiego SDB. Głoszący słowo Boże ks. Piotr Boczula SDB w swoim kazaniu przypomniał, że zadaniem każdej szkoły salezjańskiej jest wychowanie dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli. Kaznodzieja podkreślił, że szkoła salezjańska ma pomagać swoim uczniom w osiągnięciu świętości życia, która jak w przypadku św. Dominika Savio, nie wyklucza udziału w zabawie, ale staje się możliwa do osiągnięcia dzięki radości połączonej z rzetelnym wypełnianiem obowiązków.

Po Mszy Świętej na hali gimnastycznej odbyła się druga część inauguracji roku szkolnego. Po oddaniu honoru zabytkowemu sztandarowi szkoły z 1927 roku i odśpiewaniu hymnu państwowego ks. dyrektor przywitał grono pedagogiczne, przedstawicieli rodziców uczniów, tegorocznych abiturientów oraz przybyłych na uroczystość gości, wśród których znalazła się pani wizytator z Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura Siedlce Jadwiga Wielgos-Mikołajewska.

W swoim przemówieniu ks. Matuszyński powitał również salezjanów, którzy rozpoczynają (bądź powracają po przerwie) do pracy w Sokołowie: ks. Sławomira Lubińskiego, nauczyciela religii w gimnazjum oraz wspomnianego ks. P. Boczulę, nauczyciela religii w liceum, oraz języka niemieckiego w gimnazjum i liceum. Ks. dyrektor poinformował też wszystkich o remontach jakich dokonano w szkole w trakcie wakacji: całkowicie odnowiono drugie piętro tzw. budynku "B" (dawny internat).

Po wystąpieniu ks. Dyrektora, głos zabrała wicedyrektor pani Ewa Suchożebrska. Nastąpiła prezentacja wszystkich klas (10 gimnazjum i 7 liceum) oraz ich wychowawców. W szczególny sposób powitano tych, którzy rozpoczynają naukę w szkole przy ul. ks. Bosko. Pierwszoklasiści z gimnazjum wyjadą jeszcze na początku września na spotkania integracyjne do Nurca Stacji, dokąd pod koniec sierpnia udały się już pierwsze klasy liceum.

Warto dodać, że w szkołach salezjańskich w Sokołowie uczyć się będzie w tym roku 22 uczniów pochodzących z miejscowości położonych nieraz bardzo daleko od Sokołowa. Mieszkają oni w znajdującym się przy szkole Internacie pw. św. Józefa, którego kierownikiem jest ks. Łukasz Mastalerz SDB.

Marek Jurkowski SDB

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda