Paulini: Fundacja Jana Pawła II na Manhattanie

W niedzielę, 26 września podczas Mszy św. w paulińskim kościele na Manhattanie o godz. 12.00 modliła się Fundacja Jana Pawła II na czele z prezesem Mieczysławem Pająkiem. 

 
Uroczystej Mszy św. przewodniczył o. proboszcz Mikołaj Socha, a Słowo Boże skierował o. Dominik Libiszewski. Fundacja wraz z całą paulińską parafią modliła się o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II.

„Dzisiaj Jezus Chrystus chce pokazać każdemu z nas, że zna nas z imienia, że każdy z nas jest dla Niego ważny, i mimo, że może jesteś jak Łazarz z wielką liczbą wylewających się wrzodów grzechu, Jezus chce ci pokazać drogę do świętości poprzez posługę i świętość życia Sługi Bożego Jana Pawła II. Zobacz bracie i siostro nasz wielki rodak – Jan Paweł II szedł do wszystkich, nawet tych, których serca były zaślepione bogactwem własnego egoizmu, szedł do każdego, bogatego i biednego, chorego i zdrowego, ważnego i pominiętego, i nigdy nie potępiał ludzi, ukazywał nam tylko nasze słabości i grzechy i zawsze dawał miłość, siłę i nadzieję, aby nieustanie rozkochiwać się w Chrystusie. Świadectwo Jego życia, niech stanie się dla każdego z nas kierunkowskazem jedynej drogi na łono Abrahama – nieustannego zasłuchania się w słowo Jezusa Chrystusa na wzór naszej Matki, Jasnogórskiej Pani" – mówił o. Dominik Libiszewski.

W niedzielę, 10 października dzieci z polskiej szkoły o. Augustyna Kordeckiego zaprezentują przedstawienie o papieżu Polaku, które zostanie wystawione podczas Mszy św. o godz. 12.00.

o. Dominik Libiszewski

Za: www.jasanagora.com