Home WiadomościArchiwum Pielgrzymka Sercanów do Płaszowskiej Pani – Modlitwa i poświęcenie domu wydawniczego

Pielgrzymka Sercanów do Płaszowskiej Pani – Modlitwa i poświęcenie domu wydawniczego

Redakcja
W sobotę, 9 października, odbyła się pielgrzymka Polskiej Prowincji Księży Sercanów do sanktuarium Matki Bożej Płaszowskiej w Krakowie. Co roku, sercanie ze wszystkich placówek w kraju, gromadzą się przed obrazem Płaszowskiej Pani, powierzając siebie i prowadzone dzieła macierzyńskiej opiece Maryi. Podczas pielgrzymki został poświęcony rozbudowany i odnowiony Dom Wydawniczy.

 
Obecni w płaszowskim kościele księża sercanie, a także seminarzyści, nowicjusze i przedstawiciele Sercańskiej Rodziny Świeckich, modlili się najpierw wspólnie Liturgią Godzin. Potem wysłuchali konferencji o. Mariana Zawady OCD, który poruszył temat wzajemnego zawierzenia Jezusa i Maryi, wyrażonego w płaszowskiej ikonie. Natomiast w kazaniu podczas Eucharystii mówił o Matce Bożej karmiącej w odniesieniu do Mszy św.

Adorację wynagradzającą prowadził prowincjał polskich sercanów, ks. Artur Sanecki SCJ. On też dokonał aktu oddania prowincji Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie wszyscy udali się do położonego w ogrodzie Domu Wydawniczego, gdzie Ksiądz Prowincjał poświęcił go z racji rozbudowy i odnowienia. Podziękował wszystkim zaangażowanym w dzieło remontu księżom oraz pracownikom.

Tegoroczna pielgrzymka była także okazją do wdzięczności za dar powołań i prośbą o Boże błogosławieństwo na czas kapitalnego remontu Domu Macierzystego, który trwa od września. Matce Bożej Płaszowskiej polecano także chorych Współbraci oraz prowadzone dzieła apostolskie.

Więcej na: www.sercanie.pl (zdjęcia)

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda