Home WiadomościArchiwum Głos Ojca Pio: Ogólnopolski Kongres w Tenczynie

Głos Ojca Pio: Ogólnopolski Kongres w Tenczynie

Redakcja
W Tenczynie i Krakowie miał miejsce jedenasty Kongres Odpowiedzialnych za Grupy Modlitwy Ojca Pio w Polsce, który trwał od 8 do 10 października. Już od ponad dziesięciu lat spotkania odbywają się jesienią w domu rekolekcyjnym Braci Kapucynów w Tenczynie, by dzielić się doświadczeniami, budować jedność i wspólnie rozeznawać drogi realizacji charyzmatu Grup Modlitwy Ojca Pio w Ojczyźnie.

 
Tegoroczny kongres po raz pierwszy został wpisany do oficjalnego kalendarza Grup Modlitwy Ojca Pio w Międzynarodowym Centrum w San Giovanni Rotondo. To zacieśnienie współpracy polskich Grup z Centrum stało się możliwe między innymi dzięki nominacji br. Tomasza Duszyca OFMCap na członka Rady Generalnej Grup Modlitwy na rozpoczynające się pięciolecie 2010-2015. Jednym z owoców tej współpracy była znacząca obecność na polskim kongresie osób reprezentujących Zarząd Generalny Grup Modlitwy.

Do Tenczyna przyjechali w tym roku: ojciec Marciano Morra OFMCap, Sekretarz Generalny Grup Modlitwy Ojca Pio; Giulio Siena, dziennikarz, odpowiedzialny za oficjalne czasopismo Grup Modlitwy Ojca Pio „La Casa Sollievo della Sofferenza".

Na kongresie, obok spotkań z zagranicznymi gośćmi, poruszano różnorodne tematy związane z życiem i rozwojem Grup Modlitwy w Polsce: program duszpasterski na nowy rok pracy, doświadczenie nowej ewangelizacji czy praca na rzecz ubogich i potrzebujących.


Pewną nowością było przeniesienie spotkań ostatniego dnia kongresu z Tenczyna do Krakowa. Była to okazją do nawiedzenia zabytkowego kościoła i klasztoru Kapucynów w Krakowie oraz bliższego poznania działalności Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Za: www.glosojcapio.pl

Więcej na: www.kapucyni.pl (zdjęcia, panoramy)

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda