Home WiadomościArchiwum Polak proboszczem w Berlinie

Polak proboszczem w Berlinie

Redakcja

Ojciec Jan Kulik OP objął 7.09 urząd proboszcza parafii pw. św. Pawła w Berlinie prowadzonej przez dominikanów z Prowincji Teutońskiej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczył dotychczasowy proboszcz, a zarazem przeor berlińskiego klasztoru o. dr Thomas Grießbach OP.

W homilii o. Grießbach podkreślił, że Kościół katolicki jest wspólnotą, w której nie ma granic ani podziałów ze względu na narodowość. Dowodem tego ma być objecie przez o. Jana urzędu proboszcza w berlińskiej parafii. Kaznodzieja wyraził również wdzięczność Polskiej Prowincji za to, że zechciała posłać z misją do Berlina jednego ze swoich synów.

Na zakończenie Mszy św. ks. dziekan dekanatu Berlin-Mite odczytał list kard. Georga Sterzinsky’iego, ustanawiający o. Jana Kulika OP proboszczem parafii św. Pawła w Berlinie. Wierni przywitali nowego proboszcza gorącymi brawami, po czym o. Jan udzielił wszystkim zgromadzonym uroczystego błogosławieństwa.

W Mszy św. uczestniczyli również dziekan dekanatu Berlin-Mitte, bracia dominikanie z Polski i Niemiec oraz licznie przybyli parafianie.

Oprócz o. Jana w parafii św. Pawła w Berlinie pracował będzie również br. Andrzej Dołęga OP z Polski, który w tym tygodniu rozpoczął swoją roczną praktykę diakońską.

za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda