Home WiadomościArchiwum Śluby zakonne w Dębowcu

Śluby zakonne w Dębowcu

Redakcja

W sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu 7 września br. odbyła się uroczystość złożenia wieczystej profesji zakonnej przez ośmiu alumnów Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Mszy św. przewodniczył przełożony prowincjalny ks. Władysław Pasiut MS, uczestniczyli w niej licznie zebrani kapłani zakonni i diecezjalni.

Odpowiadając na wezwanie Matki Bożej z La Salette – Pojednawczyni Grzeszników, Wiesław Krysztofowicz, Mariusz Maćkowiak, Grzegorz Różycki, Franciszek Sikora, Marcin Sitek, Łukasz Soczek, Grzegorz Syska i Grzegorz Zembroń, na ręce Prowincjała Polskiej Prowincji ks. Władysława Pasiuta MS złożyli na zawsze śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Zobowiązali się także do życia we wspólnocie zakonnej, będącej już tu na ziemi znakiem królestwa niebieskiego.

"Pierwszym waszym zadaniem, drodzy bracia, jest w duchu wiary naśladowanie Jezusa Chrystusa, czystego, ubogiego i posłusznego i dawanie świadectwa o zbawczej obecności Boga we wspólnocie Misjonarzy Saletynów. Proście o to, byście wytrwali w tym co za chwilę będzie ślubować na wieki" – mówił w homilii przełożony prowincjalny.

Wczesnym rankiem, o godz. 7.00, osiemnastu profesów ponowiło swoje śluby zakonne na rok na ręce wikariusza prowincjalnego – ks. Romana Gierka MS.

ks. Piotr Szweda MS

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda