Home WiadomościArchiwum Polanica Zdrój: Kapituła Prowincjalna Sercanów Białych

Polanica Zdrój: Kapituła Prowincjalna Sercanów Białych

Redakcja
W dniach 14 – 17 kwietnia, w Polanicy Zdroju, odbywała się pierwsza tura XV Kapituły Prowincjalnej Polskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszych Serc. Udział w niej wzięło 15 współbraci: 5 z urzędu i 10 z wyboru. Obecny był również przedstawiciel Zarządu Generalnego o. Felipe Lazcano z Rzymu (radny generalny).

W oparciu o przedstawione sprawozdania i projekty z działalności poszczególnych duszpasterstw i komisji, ojcowie kapitulni starali się dokonać podsumowania i oceny funkcjonowania Polskiej Prowincji Zgromadzenia od ostatniej kapituły i wypracować wizję rozwoju na kolejne trzy lata.

Główne zagadnienia, omawiane podczas tych dni, dotyczyły m.in.: sercańskiego profilu pracy parafialnej, grup osób świeckich związanych ze Zgromadzeniem, Intronizacji Najśw. Serca Jezusa, duszpasterstw: powołaniowego i młodzieżowego, rekolekcji i misji, struktur prowincji oraz nowych projektów pracy apostolskiej w kraju i za granicą.

Oprócz podejmowanych tematów, ojcowie kapitulni dokonali również wyboru nowego zarządu prowincji. O. Piotr Budrewicz (wikariusz prowincjalny), o. Tadeusz Hojka, o. Sebastian Pieczeniak i o. Paweł Wiech, przez okres trzech lat, będą wspierali o. Prowincjała Andrzeja Łukawskiego w kierowaniu Polska Prowincją Zgromadzenia.

W ostatnim dniu kapituły, miała też miejsce ceremonia złożenia ślubów wieczystych przez br. Mateusza Czerwińskiego. Podczas uroczystej mszy św., której przewodniczył o. Prowincjał Andrzej Łukawski, w otoczeniu współbraci i zaproszonych gości, br. Mateusz poświęcił na zawsze swoje życie służbie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.

Druga tura Kapituły odbędzie się w dniach 24 – 25 listopada br. w Polanicy Zdroju.

o. Sebastian Pieczeniak, ss.cc.
Rzecznik Prasowy Prowincji


SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda