Przystanek Jezus 2008

W poniedziałek 28 lipca Mszą św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka rozpoczął się Przystanek Jezus – największy letni festiwal ewangelizacyjny, towarzyszący festiwalowi rockowemu Przystanek Woodstock. Do Kostrzyna nad Odrą, jak co roku, przybyło kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi z całej Polski i zagranicy.

Przystankowi Jezus, podczas którego odbywać się będą rekolekcje i ewangelizacja młodzieży, patronować będzie w tym roku postać św. Pawła. Tegorocznym hasłem ewangelizacyjnych spotkań są słowa "Jezus – On jest źródłem".

Jak poinformował ks. Artur Godnarski, współorganizator spotkań ewangelizacyjnych, cały czas do Kostrzyna przybywają młodzi ludzie, którzy będą się modlić podczas uroczystej Eucharystii rozpoczynającej dziewiątą edycję Przystanku Jezus. Msza św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła odprawiona została o godz. 20.00, a przewodniczył jej ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej bp Edward Dajczak.

Przystanek Jezus rozpoczęły trzydniowe rekolekcje. Kolejne cztery dni będą wyjściem młodych do młodych z Ewangelią" – zaznaczył ks. Godnarski.
Organizatorzy Przystanku Jezus przewidują, że do Kostrzyna przybędzie około tysiąca ewangelizatorów. Jest także możliwość uczestniczenia w rekolekcjach przystankowych w sposób duchowy, za pośrednictwem internetu, po uprzednim wypełnieniu formularza dostępnego na stronie www.przystanekjezus.pl.

Przystanek Jezus jest proponowaną przez Kościół formą ewangelizacji młodzieży biorącej udział w festiwalu rockowym Przystanek Woodstock, na który w ubiegłym roku przybyło około 100 tys. młodych ludzi. Wzorem lat ubiegłych, młodzież będzie:
– świadczyć o potkaniu z Jezusem
– dzielić się chlebem i czasem
– modlić się za potrzebujących
– posługiwać sakramentem Pokuty i Pojednania (księża)
– rozmawiać z rówieśnikami

"Nie chcemy ograniczać się do budynku kościoła. Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom. My, młodzi, chcemy głosić Jezusa młodym wszędzie, chcemy być «czasem», «czasem» zatrzymania się, przystanku w pędzie życia, Przystanku spotkania, Przystanku Jezus… bo wiara w Jezusa jest piękna i można iść z Nim przez życie i to jest konkret!" – piszą organizatorzy Przystanku na swej oficjalnej stronie internetowej: www.tymoteusz.org.pl/pj2008.

Rekolekcje ewangelizacyjne transmitowane będą przez Radio Przystanku Jezus. Obsługę medialną zapewni także Redakcja Ogólnopolskiej Sieci Diecezjalnych Portali Młodych. Relacje dostępne będą w specjalnie uruchomionym serwisie informacyjnym, działającym pod adresem www.opokamlodych.pl.

Spotkanie zakończy się 3 sierpnia.
za: www.niedziela.pl