Home WiadomościArchiwum Redemptoryści: Nowy Protoigumen Prowincji Lwowskiej

Redemptoryści: Nowy Protoigumen Prowincji Lwowskiej

Redakcja
0000101201b.png O. Igor Kolisnyk CSsR został przełożonym (Protoigumenem) Prowincji Lwowskiej. O. Kolisnyk urodził się 26 marca 1976 r. w Tarnopolu (Ukraina). Po zakończeniu szkoły średniej, 19 sierpnia 1993 r. wstąpił do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, Prowincji Lwowskiej. Studia teologiczne odbywał w Krakowie (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II) oraz w Innsbrucku w Austrii. W 1999 r. złożył wieczyste śluby zakonne, a w roku 2000 przyjął świecenia kapłańskie.

Po otrzymaniu święceń przez rok pracował jako wikariusz w parafii św. Jozafata we Lwowie. W latach 2001-2006 studiował filozofię na uniwersytecie w Innsbrucku, gdzie otrzymał stopień magistra filozofii. Po zakończeniu studiów przez 2 lata pracował w duszpasterstwie Ukraińców w Kanadzie (Winnipeg, Saskatoon), pełniąc posługę wespół ze współbraćmi z Prowincji Yorktown. W 2008 r. jako radny prowincjalny wszedł w skład zarządu Prowincji Lwowskiej oraz został powołany na urząd przełożonego wspólnoty redemptorystów w Nowojaworiwsku (Ukraina) i proboszcza miejscowej parafii pw. świętych Piotra i Pawła. W tym okresie głosił liczne misje i rekolekcje zarówno na Ukrainie, jak również w USA, Kanadzie i we Włoszech.

Uczestniczył jako delegat Prowincji Lwowskiej w obradach XXIV Kapituły Generalnej Zgromadzenia Redemptorystów (Rzym, 2009). Oprócz rodzinnego ukraińskiego, o. Kolisnyk włada językami angielskim, niemieckim, polskim i rosyjskim.

Dnia 28 listopada 2010 o. Igor Kolisnyk został wybrany na przełożonego Prowincji Lwowskiej na najbliższe 4-lecie. Zarząd Generalny zatwierdził wybór dnia 30 listopada br.

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda