Rzym: 50-lecie kapłaństwa o. Cantalamessy

Kaznodzieja Domu Papieskiego kapucyn o. Raniero Cantalamessa obchodził 50-lecie kapłaństwa. W czasie uroczystej mszy św. z tej okazji, w rzymskiej kurii generalnej, był obecny generał zakonu kapucynów o. Mauro Jöhri, współbracia Jubilata oraz przyjaciele i współpracownicy z włoskiej telewizji Rai – informuje biuro prasowe kapucynów z Rzymu.

Podczas homilii o. Raniero m.in. powiedział o swoim powołaniu, że "zrodziło się, gdy miałem 13 lat, podczas moich pierwszych rekolekcji, zaraz po wojnie, w 1946 roku. Pewność, że Bóg mnie wzywa była niezachwiana, co przypisuję szczególnej łasce Bożej".

Jubilat podziękował zakonowi na ręce generała o. Mauro za to, że dał mu możliwość poświęcenia się kaznodziejstwu, uwalniając go od innych obowiązków.

Osobiste życzenia przesłał papież Benedykt XVI. O. Jöhri podziękował za posługę o. Cantalamessy w głoszeniu Ewangelii papieżom, biskupom, kapłanom, zakonnikom, osobom świeckim, a także wiernym z innych Kościołów chrześcijańskich.

O. Raniero Cantalamessa (ur. 1934 r.) jest doktorem teologii i literatury klasycznej, był wykładowcą historii starożytnej chrześcijaństwa na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie. W 1979 roku zrezygnował z pracy naukowej i poświęcił się całkowicie głoszeniu słowa Bożego. W 1980 roku papież Jan Paweł II mianował go kaznodzieją Domu Papieskiego, którym pozostaje do dziś.

Urząd Kaznodziei Domu Papieskiego został przekazany Zakonowi Braci Mniejszych Kapucynów przez papieża Benedykta XIV, w 1743 roku. O. Cantalamessa jest 25 kapucynem, który sprawuje tę funkcję.

za: www.franciszkanie.pl