Home WiadomościArchiwum Rzym: Nowe władze Rycerstwa Niepokalanej

Rzym: Nowe władze Rycerstwa Niepokalanej

Redakcja
W Rzymie odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Rycerstwa Niepokalanej, podczas którego wybrano nowe władze stowarzyszenia, założonego przez św. Maksymiliana. Prezesem MI została Raffaella Aguzzoni, Misjonarka Niepokalanej Ojca Kolbego, a jednym z radnych Polak – o. Piotr Cuber, asystent krakowskiego prowincjała ds. MI. Kadencja potrwa do 2013 roku.

 
Pięćdziesięciu przedstawicieli MI z całego świata wysłuchali ponadto sprawozdania z działalności wspólnot Rycerstwa Niepokalanej w poszczególnych krajach. Wysłuchali także konferencji tematycznych m.in. o charyzmacie i misji Rycerstwa Niepokalanej we współczesnym świecie.

Uczestnicy wzięli udział w prapremierze musicalu o św. Maksymilianie autorstwa włoskiego kompozytora Daniele Ricci, a także w otwarciu wystawy multimedialnej o św. Maksymilianie w klasztorze franciszkanów przy via San Teodoro, gdzie o. Kolbe wraz z sześciu braćmi założył w październiku 1917 roku Rycerstwo Niepokalanej.

Gośćmi specjalnymi zjazdu byli generał zakonu franciszkanów o. Marco Tasca OFMConv i prefekt kongregacji do spraw duchowieństwa kard. Claudio Hummes.

Prefekt w swoim wystąpieniu podkreślił, że świat zna o. Maksymiliana z jego męczeńskiej śmierci w KL Auschwitz, a tymczasem w swoim czasie był on prekursorem nowego sposobu ewangelizacji, poprzez którą docierał do szerokiego grona osób będących z dala od Chrystusa i wiary.

Generał franciszkanów usilnie zachęcał zgromadzonych do szerzenia idei św. Maksymiliana.

pc / jms

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda