Home WiadomościArchiwum Spotkanie Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich (KPF) w Chorzowie

Spotkanie Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich (KPF) w Chorzowie

Redakcja
W klasztorze Braci Mniejszych w Chorzowie dnia 18 października br. odbyło się zwyczajne spotkanie Konferencji Prowincjałów Franciszkańskich w Polsce (KPF). Podczas spotkania jak zawsze poruszane były bieżące kwestie dotyczące współpracy na poziomie krajowym pomiędzy wszystkimi prowincjami Pierwszego Zakonu Świętego Franciszka w Polsce.

 
Zebrani rozmawiali na temat Instytutu Studiów Franciszkańskich (www.isf.edu.pl),  którego obecną sytuację przybliżył dyrektor ISF br. dr Andrzej Zając OFMConv. Poruszano również kwestię przygotowania brewiarza franciszkańskiego, który ma się ukazać nakładem sił wszystkich prowincji.

Spotkania KPF to moment budowania więzi i relacji braterskich, jak również moment wspólnej modlitwy, który jest postawieniem w centrum osoby Jezusa Chrystusa umarłego i zmartwychwstałego. Dlatego wspólnie celebrowana była Eucharystia, której przewodniczył br. Czesław Gniecki OFM, słowo Boże zaś do braci wygłosił br. Ezdrasz Biesok OFM – gospodarz spotkania.
 
br. Paweł Teperski OFMCap – Sekretarz KPF

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda