Home WiadomościArchiwum Saletyni – Warszawa: Historyczna wizyta Biskupa z Grenoble

Saletyni – Warszawa: Historyczna wizyta Biskupa z Grenoble

Redakcja
W dniach 15-19 września 2011 roku na zaproszenie przełożonego Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów ks. Władysława Pasiuta MS, przebywał w Polsce bp Guy de Kerimel, ordynariusz diecezji Grenoble-Vienne z Francji. To na terenie tej diecezji leży Sanktuarium w La Salette, gdzie 165. lat temu zjawiła się Matka Boża. Była to historyczna, bo pierwsza, od czasu zjawienia wizyta Pasterza z Grenoble w Polsce.

 
W czwartek, 15 września, bp Kerimel odwiedził Warszawę. Modlił się przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu, a następnie zwiedził Stare Miasto. Spotkał się także ze wspólnotą misjonarzy saletynów pracujących w parafii Matki Bożej Saletyńskiej przy ul. Popularnej.

W piątek Ksiądz Biskup gościł na Jasnej Górze, gdzie sprawował Eucharystię przed łaskami słynącym Obrazem Czarnej Madonny. Zwiedził następnie bibliotekę klasztorną, Skarbiec i Muzeum 600-lecia.

W sobotę bp Kerimel odwiedził krakowskie Łagiewniki, gdzie modlił się przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej i obrazem Jezu ufam Tobie, a także w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Ordynariusz diecezji Grenoble spotkał się także z metropolitą krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem przy Franciszkańskiej 3. Następnie udał się na Rynek i do kościoła Mariackiego, gdzie podziwiał piękno świątyni i Obraz Wita Stwosza. Na zakończenie modlił się przy konfesji św. Stanisława w katedrze Wawelskiej. Popołudniu udał się do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.

ks. Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda