Home WiadomościArchiwum Salezjanie: 5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Salezjanie: 5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Redakcja
0000101203a.png Istnieją różne odmiany wolontariatu: świecki, kościelny, pracowniczy, pomoc w hospicjum i na świetlicy szkolnej. Salezjański Ośrodek Misyjny dołącza się do obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
W 2001 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych po raz pierwszy ogłosiła 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariatu.

Ustalono wtedy główne cele wolontariatu. Miał „wyrazić nasze człowieczeństwo i być materiałem do budowania szacunku, zrozumienia, zaufania, solidarności i wzajemności”. Wolontariusz powinien dotrzeć tam, gdzie ludzie cierpią z powodu biedy materialnej i duchowej. Pomaga przywrócić ludziom poczucie własnej godności i wartości.

Działalność Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco obejmuje głównie wychowanie oraz kształcenie dzieci i młodzieży w krajach najuboższych. Od 2003 roku wolontariusze wyjeżdżają na placówki misyjne w Azji, Afryce, Ameryce Południowej oraz w takich krajach europejskich jak Ukraina i Albania. Wspierają pracę misjonarzy w szkołach, przedszkolach i internatach. Po powrocie większość z nich stwierdza, że wolontariat misyjny był najważniejszym doświadczeniem ich życia.

W ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Salezjanie przeprowadzą animacje misyjne na terenie Warszawy (Targówek, Bielany). Zapraszają oni także na wigilijny zjazd wolontariuszy w dniach 10-12 grudnia 2010.

SOM

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda