Home WiadomościArchiwum Salezjanie – Belgia: 10 lat siły i nadziei

Salezjanie – Belgia: 10 lat siły i nadziei

Redakcja
Salezjańska sieć europejska “Don Bosco Youth Net” obchodzi w tym roku dziesięć lat. Była to dekada całkowicie ukierunkowana na promowanie protagonizmu młodzieżowego, wymianę idei i wzajemne poznanie młodych z różnych krajów.

 
"Don Bosco Youth Net" (DBYN) jest międzynarodową siecią biur duszpasterstwa młodzieżowego i organizacji salezjańskich bazujących na systemie wychowawczym Ks. Bosko. Od swego powstania, co miało miejsce 10 lat temu, DBYN angażowała się w formację i włączanie młodych Europejczyków w różne działania, poprzez spotkania, seminaria i międzynarodowe konfrontacje. Celem było zawsze czynienie z młodych aktywnych obywateli i protagonistów na forum różnych organów oraz niesienie głosu Ks. Bosko i młodzieży do wszystkich siedzib instytucji międzynarodowych.

W 2001 r. nikt nie wiedział, jak ta sieć będzie ewoluować i w jakim pójdzie kierunku, ale chęć pracy z i dla młodych w stylu Ks. Bosko, ukierunkowała wszelką działalność.

Jest wiele mocnych elementów wewnątrz DBYN; najbardziej znaczącym są sami młodzi, ze swoimi talentami, energią, ideami i metodami pracy w grupie. Oprócz tego fundamentalne znaczenie miał także wkład, jaki wniosły wspólnoty salezjańskie, ze swoimi strukturami i procesami edukacyjnymi w krajach całej Europy, oraz instytucje europejskie, które, dzięki udzielonym funduszom, pozwoliły zrealizować liczne działania i rozwinąć samą sieć.

Nadzieja co do realizacji zamierzonych projektów i prowadzenia takiego właśnie działania dla dobra wszystkich młodych świata, to kolejna siła napędowa DBYN.

Dla odpowiedzialnych za DBYN perspektywą na przyszłość jest to, aby siła i nadzieja, które znaczyły te 10 lat działalności, nadal ukazywały miłość i opiekę Boga względem najmłodszych, wprowadzając ducha Ks. Bosko w XXI wieku.

ANS – Heverlee

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda