Home WiadomościArchiwum Salezjanie – Dom Generalny: Ruszają Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej

Salezjanie – Dom Generalny: Ruszają Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej

Redakcja
Dzisiaj, 20 stycznia, rozpoczyna się 29. edycja Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej. W “Salesianum” w Rzymie oczekiwanych jest przeszło 270 osób, którzy będą zgłębiać temat Wiązanki 2011: “Chodźcie, a zobaczycie”.

 
Tradycyjnym powitaniem ze strony ks. Adriano Bregolina, Wikariusza Przełożonego Generalnego, rozpoczynają się dzisiaj Dni Duchowości, które zakończą się w niedzielę, 23 stycznia. Także tym razem zapisało się na nie wiele osób, pochodzących z wszystkich kontynentów, reprezentujący różne grupy Rodziny Salezjańskiej, rozsiane po całym świecie.

Tematem w tym roku, zgodnie z przesłaniem Wiązanki Przełożonego Generalnego, jest powołanie salezjańskie, a wraz z nim – umiejętność zapraszania ludzi młodych. Droga refleksji będzie obejmować różne etapy tematyczne. Dzisiaj, w pierwszym dniu, tematyka obrad będzie się obracać wokół motta "Powrócić do Ks. Bosko". W kolejnych dniach będzie dotyczyć takich kwestii, jak "Powrócić do Jezusa" i "Powracamy z Maryją". A zakończy się, w niedzielę, zaproszeniem, właściwym dla powołania salezjańskiego: "Powracamy do młodzieży".

W ramach dzisiejszej sesji, po przesłaniu, wygłoszonym przez ks. Bregolina, nastąpią prelekcje ks. Miguela Canino i siostry Piny dal Core. Wieczorem jest przewidziana projekcja video Wiązanki, a po niej "słówko na dobranoc" ks. Cháveza.

Także w tym roku Dni będzie można śledzić w internecie, w odpowiedniej sekcji, uruchomionej na stronie sdb.org. Strona ta, dostępna w 5 językach (włoski, angielski, hiszpański, portugalski i słowacki) już zawiera kompletny program Dni. W miarę jak obrady będą się posuwać do przodu, dostępne będą także wypowiedzi i prelekcje, zdjęcia ze spotkań i codzienne video, będące syntezą danego dnia obrad, zrealizowane we współpracy Dykasterium ds. Komunikacji Społecznej i Don Bosco Media Centre z Turynu.

Ponadto będzie można śledzić bezpośrednio, dzięki usłudze streamingu na stronie www.missionidonbosco.tv, zarówno końcowe przemówienie ks. Cháveza, przewidziane na godz. 9.30 (GMT+1) w sobotę 22 stycznia, jak i Mszę św. na zakończenie w niedzielę, 23 stycznia, o godz. 10.00 (GMT+1), która będzie także transmitowana na Telepace.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda