Home WiadomościArchiwum Salezjanie w ONZ

Salezjanie w ONZ

Redakcja

Od 4 do 13 lutego w siedzibie ONZ ma miejsce 47. posiedzenie Komisji Rozwoju Społecznego, które poświęcone jest integracji społecznej. Przedstawiciele różnych rządów analizują możliwe sposoby włączenia społecznego, zwłaszcza osób najbardziej bezbronnych i z marginesu.

W czasie obrad wiele organizacji pozarządowych i agencji rządowych przedstawia różne doświadczenia i inicjatywy, proponując je jako wzorce włączania w życie społeczne. Salezjanie zorganizowali dwie podobne inicjatywy: “Wyzwania dla przywódców religijnych” – na temat roli religii w trosce o chorych na HIV/AIDS i “Integracja społeczna migrantów” – na temat zjawiska imigracji/migracji.

Ks. Thommas Brennan, reprezentant Zgromadzenia Salezjańskiego w Radzie Ekonomicznej i Społecznej ONZ (ECOSOC), zabrał głos w czasie posiedzenia Komisji Rozwoju Społecznego w imieniu młodych z marginesu. Salezjanin zaapelował o opiekę i włączenie do społeczeństwa tych młodych, którzy należą do kategorii osób najbardziej bezbronnych, takich jak migranci, uchodźcy, dzieci ulicy i dzieci-żołnierze, Romowie i Cyganie, ofiary handlu żywym towarem, pracy nieletnich i dotkniętych nieszczęściem z powodu konfliktów lub klęsk żywiołowych.

Ks. Brennan miał także drugie wystąpienie wraz z siostrą Germaine Price, Córką Miłosierdzia, na temat opieki nad rodziną.

W przygotowaniu obu prelekcji i jego wystąpienia dotyczącego obrony praw migrantów współpracował Mattia Tosato, młody wolontariusz z Włoch.

za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda