Home WiadomościArchiwum Salezjanin ponownie rektorem KUL-u

Salezjanin ponownie rektorem KUL-u

Redakcja

Salezjanin ks. prof. Stanisław Wilk został ponownie wybrany na rektora KUL. 63-letni salezjanin będzie kierować lubelską uczelnią przez następne cztery lata. Rektora uczelni, na drugą kadencję, wybrał dziś Senat uczelni na specjalnym posiedzeniu.

Ks. prof. Stanisław Wilk SDB jest historykiem Kościoła. Urodzony 18 maja 1944 r. w Straszowej Woli (powiat Opoczno). W 1959 r. wstąpił do nowicjatu Towarzystwa Salezjańskiego w Czerwińsku n. Wisłą, gdzie w 1960 r. złożył pierwszą profesję zakonną.

Zainteresowania naukowe ks. prof. Wilka skupiają się wokół szeroko pojmowanych dziejów zakonów w czasach nowożytnych i Kościoła w II Rzeczypospolitej. Szczególnie interesuje się życiem i działalnością Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda oraz pierwszego nuncjusza apostolskiego w odrodzonej Polsce Achillesa Rattiego, późniejszego papieża Piusa XI.

Dorobek ks. prof. Wilka obejmuje ok. 150 artykułów i rozpraw naukowych, w tym siedem tomów źródeł do dziejów nuncjatury Achillesa Rattiego.

Jest 15. rektorem KUL w 90-letniej historii uniwersytetu.

z serwisu informacyjnego www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda