Home WiadomościArchiwum Salwatorianie: Adwent rozpoczęty

Salwatorianie: Adwent rozpoczęty

Redakcja
0000101202c.png W niedzielę 28 listopada w kościele salwatorianów pw. NMP Matki Zbawiciela, o godzinie 19.15 odbył się koncert z okazji rozpoczęcia tegorocznego Adwentu. Akademicki Chór Kameralny „Vesperascit” pod dyrekcją pani dyrygent Marty Sulewskiej wystąpił z repertuarem pieśni starocerkiewnych. Owacje na stojąco najlepiej świadczą o poziomie i profesjonalnym wykonaniu.

„Vesperascit” rozpoczął swoją działalność wiosną 2008 roku. Zespół tworzą amatorscy śpiewacy. Są to studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Nazwa zespołu pochodzi od słowa Vespera (łac. nieszpory). Obecnie chór koncertuje w składzie trzynastoosobowym. Wykonuje utwory chóralne na skład mieszany a cappella w układzie czterogłosowym.
 
Szczególnym upodobaniem chór darzy muzykę wschodnią. Utwory cerkiewne znajdują się w przeważającej części jego repertuaru. W ciągu swojej, nie tak długiej, działalności „Vesperascit” koncertował kilkukrotnie z programem cerkiewnym, między innymi w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury, Cerkwii p.w. Św. Marii Magdaleny oraz w kościele środowisk twórczych.

Fragmenty nagrań z koncertu są dostępne tutaj .
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda