Home WiadomościArchiwum Sarkofag z ojcem Pio będzie przeniesiony

Sarkofag z ojcem Pio będzie przeniesiony

Redakcja

Benedykt XVI, spodziewany w San Giovanni Rotondo w przyszłym roku, zobaczy szklany sarkofag z ciałem św. Ojca Pio w nowym kościele pod jego wezwaniem, a nie w miejscu, gdzie wystawiony jest od 24 kwietnia br. Ujawnił to w wywiadzie dla Radia Watykańskiego o. Gianluigi Pasquale.

„Umieszczony zostanie w miejscu, którego jeszcze nie ustalono, ale niemal na pewno będzie nim nowy kościół Ojca Pio, przed końcem 2008 r., najpóźniej w pierwszych miesiącach 2009 r.” – powiedział włoski kapucyn.

Wyjaśnił, że ekshumacja i tzw. oględziny kanoniczne ciała świętego w 40. rocznicę jego śmierci były zgodne z prawem kościelnym. „Kiedy Kościół ogłasza kapłana lub świeckiego chrześcijanina świętym, najpierw przeprowadza się zawsze recognitio canonica: to znaczy otwiera się grób, by zobaczyć, w jakim stanie są jego szczątki. Jednak z powodu szybkiej kanonizacji Ojca Pio zaniedbano to i trzeba było dokonać tego obecnie” – wyjaśnił o. Pasquale.

Wielu wiernych obawiało się i obawia dalej, że po ekshumacji i wystawieniu ciała Ojca Pio nie powróci ono we wrześniu przyszłego roku na dawne miejsce, lecz spocznie w nowej bazylice pod jego wezwaniem, otwartej 1 lipca 2004 r. Jest ona drugim co do wielkości kościołem na Półwyspie Apenińskim po bazylice św. Piotra.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda