Home WiadomościArchiwum Uczestnicy ŚDM w Sydney wybierają zakony

Uczestnicy ŚDM w Sydney wybierają zakony

Redakcja

Owocem Światowego Dnia Młodzieży w Sydney dla kilkudziesięciu jego uczestników z Hongkongu jest decyzja o wyborze życia zakonnego – poinformował o. Sławomir Kalisz, proboszcz parafii pw. Matki Bożej w Kowloonie. Polski oblat Maryi Niepokalanej napisał o tym w biuletynie diecezjalnym „Kong Ko Bao”.

– Co pewien czas modlą się oni razem i wspólnie uczestniczą we Mszy św. Dzielą się też swym doświadczeniem z parafianami. Zaangażowali się również w pomoc socjalną, szczególnie ludziom najuboższym – powiedział o. Kalisz watykańskiej agencji Fides. Dodał, że podziwia tę młodzież, która „rezygnuje z wygodnego życia, aby pójść drogą życia konsekrowanego”.

Ze swej strony s. Sonia Ho wskazała, że ci młodzi katolicy potrzebują teraz odpowiedniego towarzyszenia duchowego. – Wszyscy parafianie powinni wspierać ich na tej drodze, wskazanej przez Światowy Dzień Młodzieży – zauważyła franciszkanka misjonarka Maryi.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda