Home WiadomościArchiwum Śluby zakonne w Papui Nowej Gwinei

Śluby zakonne w Papui Nowej Gwinei

Redakcja

16 stycznia br. dobiegł końca historyczny, pierwszy nowicjat w Papui Nowej Gwinei. Trzech nowicjuszy: Kenneth Kamalan, Timothy Ganwi i Paulus Porali złożyło śluby zakonne na ręce lokalnego przełożonego ks. Bogdana Świerczewskiego CSMA.

W uroczystości udział wzięli rodzice naszych nowicjuszy, bliscy znajomi, księża, siostry zakonne i parafianie z Kuli. W kazaniu mistrz nowicjatu, ks. Zdzisław Kruczek, podkreślił, że rodzina jest pierwszym seminarium, w którym młodzi ludzie kształtują swoje przyszłe życie. Zaznaczył również, że osoby konsekrowane (kapłani, bracia i siostry zakonne) są przeznaczone dla całego Kościoła i wszyscy mają do nich prawo.

Oprawę liturgiczną przygotowali nasi współbracia i kandydaci, wraz z młodzieżą z parafii Kuli. Na zakończenie Mszy świętej ks. Bogdan w imieniu Ojca Generała ks. Kazimierza Radzika podziękował rodzinom nowicjuszy za ofiarowanie swoich synów Kościołowi i Zgromadzeniu św. Michała Archanioła. Podziękował również ks. Kruczkowi za wielki trud, jaki włożył w formowanie nowicjuszy w czasie tego roku, jak również za wiele lat pracy w Papui Nowej Gwinei poświęconej szczególnie młodym ludziom, którzy pragną ofiarować swoje życie Bogu i służyć w Zgromadzeniu Michalitów. Na zakończenie uroczystości nie obyło się bez tradycyjnego "mumu", czyli pieczonej świni.

Przy tej okazji na ręce przełożonego delegatury „Na Pacyfiku” ks. Janusz Bieńka CSMA, chcemy złożyć podziękowania współbraciom z Australii i wszystkim innym Michalitom, którzy wydatnie wspomagają nas materialnie, abyśmy mogli kontynuować pracę misyjną w Papui Nowej Gwinei. Bóg zapłać.

za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda