Spotkanie Magistrów Nowicjatu i Postulatu

Spotkanie Magistrów Postulatu i Nowicjatu ma już swoją wieloletnią historię. Jest to zawsze dobra okazja nie tylko by pochylić się nad ważnymi kwestiami dotyczącymi formacji, czy samych osób które przychodzą do naszych zakonów i zgromadzeń, ale przede wszystkim jest to możliwość spotkania się, wzajemnego poznania, wymiany doświadczeń, problemów i radości.

 
Kontynuując więc to doświadczenie, tegoroczne spotkanie Magistrów, Wicemagistrów Postulatu i Nowicjatu wszystkich Zakonów i Zgromadzeń Męskich w Polsce, odbyło się w Konstancinie-Jeziornej koło Warszawy w Centrum Animacji Misyjnej Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów, w dniach od 14 do 16 lutego. W spotkaniu wzięło udział 33 uczestników z różnych zakonów i zgromadzeń zakonnych. Naszym duchowym opiekunem był br. Jacek Waligóra – przedstawiciel KWPZM.
 
Temat spotkania dotykał problematyki dzisiejszej młodzieży, która w dobie postmodernizmu i związanych z nią wartości lub antywartości, puka do drzwi zakonów i zgromadzeń. Co dzieje się więc w młodym człowieku, kim jest, jakie są sposoby jego myślenia i działania, jakie jest jego życie… Jednym zdaniem: Problematyka współczesnej młodzieży w dobie postmodernizmu. Spotkania i warsztaty prowadzili: ks. Jarosław Babiński; p. Maria Dekert i ks. Jacek Zieliński. Organizatorami spotkania byli wychowawcy z zakonu kapucynów.
 
red.