Home WiadomościArchiwum Spotkanie opłatkowe w Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim we Lwowie

Spotkanie opłatkowe w Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim we Lwowie

Redakcja
W poniedziałek 24.01 odbyło się pierwsze opłatkowe spotkanie ks. abpa Mieczysława Mokrzyckiego ze studentami z Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego we Lwowie.

 
Wspólne świętowanie we wnętrzach dawnej kaplicy seminaryjnej rozpoczęło się kolędą zaśpiewaną przy akompaniamencie bandur. Po krótkim powitaniu, była okazja, aby wysłuchać wygłoszonego przez ks. abpa słowa zachęty do budowania żywej więzi z Chrystusem i wspólnotą Kościoła, oraz do głoszenia innym, zwłaszcza młodym, dobrej nowiny naszego Zbawiciela. Następnie nadszedł czas życzeń. Po koniecznej „instrukcji obsługi opłatka" (zwyczaj ten nie jest obecny u chrześcijan wschodniego obrządku), wszyscy z wielką radością i otwartością składali sobie nawzajem życzenia. Pewnie nie byłoby końca tej miłej wymianie słów i uścisków, gdyby nie kolejna kolęda, która wprowadziła w rozmowę studentów z ks. abpem, m.in. na temat świętości Sługi Bożego, Jana Pawła II. W końcu można było sięgnąć po owoce, słodycze i napoje obficie przygotowane na stołach.

Powstanie Duszpasterstwa Akademickiego było pomysłem ordynariusza archidiecezji lwowskiej. Dominikanie we wrześniu 2010 roku przybyli na jego zaproszenie do Lwowa i niemal od razu podjęli cotygodniowe spotkania z młodzieżą. Od kilku tygodni, oprócz poniedziałkowych spotkań, studenci mogą się zgromadzić także na niedzielnej Mszy świętej odprawianej o godzinie 19:00 w kościele Matki Bożej Gromnicznej przy ulicy Winniczenko 30. Od samego początku w tworzenie oprawy muzycznej tych Mszy włączyły się siostry szarytki. W minionych miesiącach udało się również zorganizować kilka wspólnych wyjazdów o charakterze rekolekcyjnym i wypoczynkowym.

Jakub Gonciarz OP/Lwów

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda