Home WiadomościArchiwum Święta Małgorzata Maria Alacoque nawiedza Katowice

Święta Małgorzata Maria Alacoque nawiedza Katowice

Redakcja
W dniach od 2 do 6 października 2010 roku, relikwie św. Małgorzaty Marii Alacoque nawiedziły parafię pw. Michała Archanioła w Katowicach. Nabożeństwom związanym z nawiedzeniem relikwii przewodniczył ks. Krzysztof Zimończyk SCJ, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Czas Serca".

 
Parafia pw. Michała Archanioła w Katowicach była kolejnym etapem na trasie peregrynacji relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque. Nawiedzenie, które odbywało się w ramach renowacji misji Bożego Serca rozpoczęło się w sobotę 2 października. O godz. 18.00, po nabożeństwie czuwania, uroczyście wyprowadzono relikwiarz św. Małgorzaty Marii do kościoła. Powitały je delegacje dzieci, rady parafialnej i proboszcz ks. Władysław Kolorz. Następnie została odprawiona Msza św. ku czci św. Małgorzaty Marii oraz nabożeństwo wstawiennicze. Od godz. 21.00 wierni uczestniczyli w nabożeństwie Godziny świętej.

W niedzielę Msze św. sprawowane były według stałego porządku: 8.00 (kaplica pw. Bożego Miłosierdzia), 10.00 (kościół pw. MB Jutrzenki Wolności), 12.00 (kościół pw. Michała Archanioła), 16.00 (kościół pw. MB Jutrzenki Wolności). Po każdej Mszy św. z można było ucałować relikwie św. Małgorzaty Marii.

W trzecim dniu nawiedzenia (poniedziałek) licznie zgromadzeni w kościele wierni uczcili Najświętsze Serce Jezusa, uczestnicząc w specjalnym nabożeństwie osobistego poświecenia się Mu według zaleceń św. Małgorzaty Marii. Były one sprawowane podczas Mszy św. o 11.00, 18.00 i 20.00. Po każdej Mszy św. sprawowane były również nabożeństwa wstawiennicze.

We wtorek, 5 października, parafia uczestniczyła w Mszach św. wynagradzających (8.00, 18.00) oraz w nabożeństwach przebłagalnych za grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. W godz. 15.00-18.00 trwała adoracja wynagradzająca.

Ostatni dzień peregrynacji relikwii św. Małgorzaty przypadł na środę, 6 października. Podczas każdej Eucharystii (8.00, 18.00) odnowiono akt poświęcenia parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Uroczystego pożegnania relikwii dokonano po Mszy św. o godz. 18.00. W imieniu całej parafii za dar nawiedzenia relikwii podziękował proboszcz ks. Władysław Kolorz oraz przedstawiciele katowickiej parafii.

Za: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda