Home WiadomościArchiwum Święto Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu

Święto Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu

Redakcja

26 maja Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu przeżywały swoje doroczne święto na terenie skansenu w Maurzycach. Po zbiórce przed szkołą, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami zgromadzili się w pijarskiej świątyni na mszy św.

Podczas składania darów każda klasa przyniosła bukiet polnych kwiatów dla Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył o. Marek Kudach.

Po Mszy św., wyruszyliśmy na trasę; klasy I i II szkoły podstawowej autokarem, a pozostali uczniowie i nauczyciele rowerami. Do przebycia mieliśmy ok. 10 km. W pięknie urządzonym skansenie w Maurzycach uczniowie zaprezentowali swój program; były piękne śpiewy i skecze, loteria fantowa, kiełbaski, lody i ciastka, mecze piłki nożnej, siatkowej, ringo, przeciąganie liny i wiele innych… Wiele radości, zabawy. Wszystko zakończyło się zwiedzaniem skansenu i nabożeństwem majowym przy kapliczce. Do Łowicza powróciliśmy pełni radości i przypieczeni na twarzach słońcem, bowiem pogoda była piękna.

www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda