Home WiadomościArchiwum Święty Krzyż: Doroczny zjazd przyjaciół misji oblackich

Święty Krzyż: Doroczny zjazd przyjaciół misji oblackich

Redakcja
Tradycyjnie już w Niedzielę Misyjną gościliśmy w naszym sanktuarium na Świętym Krzyżu Przyjaciół Misji Oblackich z regionu świętokrzyskiego. W tegorocznych obchodach niedzieli misyjnej wzięło udział blisko pół tysiąca wiernych zrzeszonych w naszej poszerzonej rodzinie oblackiej.

 
Głównej sumie o godz. 11.00 przewodniczył o. Dariusz Malajka OMI, referent misyjny przy świętokrzyskim sanktuarium. Homilie wygłosił o. Wiesław Kubalski OMI pracujący na Ukrainie. Kaznodzieja mówił o wielkiej roli i pracy jaką pełnią na co dzień oblaci wśród mieszkańców Ukrainy. Podziękował także wszystkim Przyjaciołom Misji Oblackich za modlitwy, ofiarowane cierpienia i dary serca dla Kościoła misyjnego.

Na dzisiejszym spotkaniu była obecna także Młodzież z daleszyckiego gimnazjum im. Jana Pawła II należąca do Młodzieżowego Koła Misyjnego działającego od dwóch lat w gimnazjum. Gimnazjaliści przedstawili program słowno – muzyczny o swoim patronie Sł. Bożym Janie Pawle II. Poprzez śpiew, recytację wierszy i tekstów papieskich, przypomniała wszystkim zebranym najważniejsze przesłanie pontyfikatu papieża Polaka: przebaczenie, miłosierdzie oraz umiłowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Następnie nowicjusze i prenowicjusze z naszego klasztoru wystawili "sztukę teatralną" ukazującą codzienną pracę misjonarzy oblatów na misjach. Na zakończenie spotkania miało miejsce nabożeństwo październikowe, podczas którego rozważając tajemnice różańcowe polecaliśmy Bogu dzieło Kościoła misyjnego. Na zakończenie nabożeństwa o. Dariusz pobłogosławił krzyże, które każdy z uczestników otrzymał jako pamiątkę z dzisiejszego spotkania ale także by Krzyż ten przypominał każdemu o miłości i zwycięstwie Chrystusa, by spoglądając na ten znak naszej wiary uczyć się od Zbawiciela pokory i ofiary, by z Krzyża czerpać siłę i moc na każdy dzień.

Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym przybyli na jesienne spotkanie misyjne. Dziękujemy za modlitwy i ofiary złożone na misje.

Obecnie w Polsce jest zarejestrowanych kilkadziesiąt tysięcy Przyjaciół Misji Oblackich. Są wśród nich ludzie w różnym wieku: starsi, młodzież i dzieci; są osoby z wyższym wykształceniem i ludzie prości; kapłani i siostry zakonne. We wszystkich placówkach oblackich w Polsce odprawiane są Msze święte i nabożeństwa misyjne oraz organizowane są spotkania dla Przyjaciół Misji i sympatyków. Co roku odbywają się rekolekcje dla Przyjaciół Misji oraz regionalne zloty w różnych miejscach kraju. Uczestniczy w nich wielu ludzi z całej Polski.

Wielu Przyjaciół Misji zatroskanych o rozwój Kościoła w krajach misyjnych stara się o nowych członków, rozdając deklaracje przynależności, czytając innym listy przychodzące z Prokury Misyjnej oraz pośrednicząc w przekazywaniu do Prokury ofiar na misje.

Mamy też grupę Przyjaciół Misji poza granicami kraju. Oni również wspomagają działalność misyjną polskich oblatów.

Przyjaciele Misji Oblackich pomagają oblatom nieść Dobrą Nowinę o zbawieniu całemu światu:
* przez modlitwy i ofiary składane w tej intencji Bogu za wstawiennictwem Niepokalanej Panny Maryi, Pośredniczki wszystkich łask,
* przez uczestnictwo w dziele powołań misyjnych,
* przez składki pieniężne i dary materialne na rzecz misji.

Przyjaciele Misji Oblackich:
* uczestniczą w zasługach dzieła powołań kapłańskich i ewangelizacji najbardziej opuszczonych,
* korzystają z owoców Mszy świętych codziennie odprawianych za Przyjaciół Misji żywych i zmarłych,
* mają udział w codziennych modlitwach i dobrych uczynkach oblatów na całym świecie,
* pod zwykłymi warunkami mogą uzyskać odpust zupełny w dniu zgłoszenia się do Przyjaciół Misji oraz w następujące święta: św. Józefa (19 marca), Zwiastowania Pańskiego (25 marca), Piotra i Pawła (29 czerwca), Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia), Narodzenia NMP (8 września) i Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) 

 
Więcej na: www.swietykrzyz.pl (dane kontaktowe i numer konta)

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda