Home WiadomościArchiwum Święty Krzyż: XI Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski – A.D. 2010

Święty Krzyż: XI Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski – A.D. 2010

Redakcja
W dniu 25 września br. odbędzie się po raz jedenasty Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Tym razem hasłem przewodnim będą słowa roku duszpasterskiego, jaki przeżywamy w Kościele w Polsce: "Bądźmy świadkami miłości". 

 
To największy jednodniowy rajd pielgrzymkowy w Polsce. W ubiegłorocznym X Jubileuszowym Rajdzie wzięło udział ponad  4 tysiące osób. Rok rocznie celem rajdu jest oddanie czci Relikwiom Drzewa Krzyża Świętego, poznanie piękna Gór Świętokrzyskich. Każdego roku wielu młodych ludzi, starszych i dzieci wędrują, podziwiając i przypominając sobie piękno zakątków i historii ziemi świętokrzyskiej.

Od godz. 12.00 do 14.30 – przyjmowanie grup na mecie rajdu – Święty Krzyż;

O godz. 14.30 – wręczenie odznak "Korona Gór Świętokrzyskich" – oraz odznaczeń PTTK
    
Na zakończenie Rajdu o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana, w której wezmą udział biskupi diecezji sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej.
Intencje Mszy Świętej:
– za Ojczyznę
– za Papieża Benedykta XVI
– za 60 – lecie działalności PTTK w Polsce
– za 60 – lecie Świętokrzyskiego Parku Narodowego
– za 100 – lecie Pierwszego Schroniska PTK w Świętej Katarzynie
– za uczestników rajdu i ich rodziny
– za działaczy i Przewodników Świętokrzyskich PTTK

O godz. 16.30 – otwarcie Drogi Przewodników Świętokrzyskich – Huta Szklana – Święty Krzyż;

 
Jako współorganizatorzy Rajdu serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnym Pielgrzymkowym Rajdzie. Na świętokrzyskim szczycie będzie można skorzystać z kuchni polowej; w murach naszego klasztoru z klasztornej jadłodajni „Pod Aniołami"; w „Starej Aptece" zaopatrzyć się w zioła, nalewki, napić się pysznej kawy, posilić się klasztornymi wypiekami. Ponad to zapraszamy do naszego sklepiku z pamiątkami, gdzie szczególnie zachęcamy do nabycia Świętokrzyskiego Kalendarza Jubileuszowego na rok 2011, który przybliża 75. lat pobytu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w świętokrzyskim sanktuarium.

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Święty Krzyż
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda