Trzebinia: Półwiecze salwatoriańskiej Powołaniówki

Od pięćdziesięciu lat duszpasterze Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań pomagają młodym ludziom w odkrywaniu życiowego powołania. Trudno dzisiaj określić liczbę osób, które uczestniczyły w akcjach organizowanych przez referat powołaniowy, ale wiadomo, że wiele z nich realizuje powołanie kapłańskie i zakonne w Towarzystwie Boskiego Zbawiciela oraz innych zgromadzeniach i diecezjach.

 
Podczas Czuwania Fatimskiego, które odbyło się w nocy z 18/19 września w Trzebini miało miejsce zakończenie obchodów jubileuszu 50-lecia Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Na spotkanie oprócz młodzieży przybyli duszpasterze, którzy w minionych latach posługiwali w salwatoriańskiej „Powołaniówce": ks. Wiesław Orawiecki SDS, ks. Krzysztof Seweryn SDS, ks. Leonard Czuchoński SDS, ks. Krzysztof Wons SDS, ks. Ryszard Stankiewicz SDS, ks. Sławomir Soczyński SDS, ks. Mikołaj Markiewicz SDS, ks. Rafał Ziajka SDS, ks. Aleksander Jasiński SDS.

Tegoroczna „Fatimka" rozpoczęła się koncertem zespołu Stróże Poranka. Następnie miało miejsce spotkanie pt.: „SOP wczoraj i dziś", podczas którego młodzież zgromadzona wokół ośrodka powołań miała okazję poznać byłych duszpasterzy oraz bliżej poznać historię i rozwój tego apostolatu.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof Wons SDS. Kazanie wygłosił ks. Krzysztof Seweryn SDS, natomiast procesję poprowadził i Hołd Matce Fatimskiej złożył ks. Wiesław Orawiecki SDS. Na Mszy Św. licznie zgromadzili się salwatorianie na czele z prowincjałem Piotrem Filasem SDS, który podsumował jubileusz oraz podziękował byłym i obecnym pracownikom SOPu za zaangażowanie w pracę na rzecz budzenia powołań.

Czuwanie, które odbywało się pod hasłem: „Bierzcie i idźcie…", organizowane było wespół z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej, Duszpasterstwem Powołań Sióstr Salwatorianek. Obecne były również Siostry Rodziny Betańskiej.
Na tegoroczne wrześniowe czuwanie przybyli młodzi ze swoimi duszpasterzami m.in. z: Bagna, Bystrej, Goczałkowic, Krakowa, Mikołowa, Mysłowic, Ponic, Trzebnicy, Warszawy i Więciórki.

Za: www.salwatorianie.pl