Home WiadomościArchiwum V nocne czuwanie w intencji powołań

V nocne czuwanie w intencji powołań

Redakcja

Z soboty na niedzielę, z 14 na 15 czerwca br., w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się V Ogólnopolskie Nocne Czuwanie modlitewne w intencji powołań. Przesłaniem czuwania było hasło: „Bądźmy uczniami Chrystusa”.

Modliliśmy się za osoby duchowne, osoby konsekrowane, małżeństwa, rodziny, jak również o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele Chrystusowym oraz w intencji młodych ludzi o właściwe rozeznanie życiowego powołania, a także o rychłą kanonizację sługi Bożego Jana Pawła II.

Wieczornej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Eugeniusz Augustyn, opat cystersów z Wąchocka. Do zgromadzonych uczestników spotkania pisemne słowo pasterskie skierował bp Wojciech Polak, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa powołań w Polsce, który nie mógł osobiście przybyć na czuwanie.

W Wieczerniku modlitwy wzięło udział kilkaset osób z całej Polski. Wśród uczestników byli reprezentanci ponad 70 zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich, instytutów życia apostolskiego, seminariów duchownych, młodzieży i różnych grup duszpasterskich, którzy współtworzyli całe czuwanie.

Program obejmował: Eucharystię, modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski. Następne odbył się koncert ewangelizacyjno-powołaniowy w wykonaniu zespołu Wyższego Seminarium Duchownego OO. Bernardynów „San Damiano” z Kalwarii Zebrzydowskiej, zespołu młodzieżowego „Pokolenie JP2” ze Starego Sącza i zespołu ewangelizacyjno-modlitewnego „Rzymianie 5,5” Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Oni również przedstawili pantomimę pt.: „Obecność Ducha Świętego w życiu człowieka”. Koncert połączony był ze świadectwami kilku osób różnych stanów.

O północy odbyła się agapa, czyli poczęstunek w atmosferze radosnego świętowania. Po agapie uczestnicy trwali na modlitwie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w bazylice. Kolejnym punktem było nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach kalwaryjskich. Na zakończenie uczestnicy zgromadzili się na wspólnej Eucharystii, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Wiesław Baniak, guanellianin, przedstawiciel Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań.

o. Zefiryn Mazur OFM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda