Home WiadomościArchiwum Wadowice: spotkanie wychowawców zakonnych

Wadowice: spotkanie wychowawców zakonnych

Redakcja

„O czym rozmawiać z wychowankiem?” Na to pytanie starali się odpowiedzieć sobie wychowawcy odpowiedzialni za formację w postulatach i nowicjatach zakonnych, którzy zgromadzili się w dniach 16 -17 lutego br. w klasztorze karmelitów bosych w Wadowicach.

Na spotkanie, zorganizowane pod patronatem Komisji ds. życia zakonnego przy Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, przybyło blisko 30 formatorów, którzy dzielili się doświadczeniem pracy formacyjnej oraz zastanawiali się nad tym, w jaki sposób wychowywać młodych ludzi do stawania w prawdzie. Ich refleksja pogłębiona była treścią referatów.

O. Albert Wach OCD mówił na temat: „Wychowania do Prawdy”; br. Augustyn Chwałek OFMCap próbował pokazać wartość słowa Bożego w procesie formacyjnym. Jego konferencja „Słowo Boże jako wychowawca” bardzo dobrze wpisała się w nurt obecnego nauczania Kościoła, który właśnie w słuchaniu słowa Bożego widzi bardzo skuteczne narzędzie formacyjne. W końcu o. Mieczysław Kożuch SJ zajął się tematem: „Problemy szczegółowe w formacji początkowej” wskazując na główne wyzwania stojące przed formatorami w kontekście formacji ludzkiej.

W całych obradach uczestniczył także przewodniczący Komisji ds. życia zakonnego przy KWPZMwP, br. Jacek Waligóra OFMCap, który celebracją Eucharystii w dniu 17 lutego zakończył spotkanie będące także ważnym narzędziem formacji formatorów. Kolejne tego typu spotkanie odbędzie się za rok i zgodnie z sugestiami uczestników ma ono podjąć temat kształtowania tożsamości wychowanków jako mężczyzn.

Biuro Prasowe Kapucynów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda