Home WiadomościArchiwum Wakacyjny obóz misyjny dla dziewcząt

Wakacyjny obóz misyjny dla dziewcząt

Redakcja

Na Roztoczu w archidiecezji lubelskiej trwa wakacyjny obóz dla dziewcząt, zorganizowany przez Misjonarki Afryki, tzw. Siostry Białe. W programie spotkania znalazły się opowieści o pracy misyjnej w Afryce, specjały kuchni afrykańskiej, tańce i śpiewy w językach afrykańskich, a także okazja do wypoczynku i modlitwy w plenerze.

Jedna z misjonarek, s. Cecylia Bachalska wyjaśnia, że spotkanie pod nazwą „Wszystko o Afryce” ma być okazją do promocji zgromadzenia. – W Afryce czujemy się dobrze. Wiemy, że to jest kontynent, który wybrałyśmy świadomie i dobrowolnie i do którego powołał nas Bóg – mówi. Dodaje, że takie spotkania to także sposób na promocję własnego zgromadzenia.

"Nasz misyjny charyzmat nie będzie nigdy przyciągał tłumów. Wynika to z jego trudności – trzeba opuścić ojczyznę, przyjaciół i znajomych, a nawet narodową kuchnię. Wymaga to pewnej ofiary" – uważa s. Bachalska.

Wakacyjny obóz "Wszystko o Afryce" potrwa na Roztoczu do najbliższej niedzieli, 27 lipca.

Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Najświętszej Maryi Panny powstało 1869 roku w Algierii. Afryka jest kontynentem, który zgromadzenie wybrało w sposób szczególny. Siostry uczą się tam języka lokalnego i poznają kulturę, posługując często wśród najuboższej ludności.

W Polsce praca Sióstr Białych ma charakter animacji misyjnej. Siostry zajmują się także przygotowaniem kandydatek, które zgłaszają chęć wyjazdu do Afryki. W Polsce Siostry Białe obecne są od 1992 r.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda